CoD: Black Ops Cold War - znamy rozmiar gry na PS5 i Xbox Series X/S

Oraz innych platformach.

  • Nowe Call of Duty na PS5 i Xbox Series X/S zajmie ponad 130 GB
  • Pojawi się możliwość instalowania tylko wybranych elementów gry

Activision ujawniło szczegóły na temat rozmiaru Call of Duty: Black Ops Cold War na poszczególnych platformach sprzętowych. Informacje przedstawiono we wpisie poświęconym wstępnemu pobieraniu cyfrowych wydań tytułu.

Na PS5 produkcja zajmie 133 GB, zaś posiadacze Xbox Series X/S będą musieli zarezerwować 136 GB przestrzeni dyskowej. Na konsolach obecnej generacji i PC wielkość gry jest mniejsza - 95 GB na PS4, 93 GB na Xbox One i maksymalnie 125 GB na komputerach osobistych.

Podkreślono jednocześnie, że wymienione wartości dotyczą tylko wersji dostępnej w dniu premiery. Zasugerowano tym samym, że wraz z kolejnymi aktualizacjami ostateczny rozmiar gry może się zwiększyć - tak było w przypadku Modern Warfare.

Wielkość Call of Duty: Black Ops Cold War może okazać się problemem zwłaszcza na Xbox Series S - z nieoficjalnych informacji wynika, że urządzenie na gry oferuje jedynie 364 GB przestrzeni dyskowej. Strzelanka zajmie więc połowę wspomnianej wartości.

Twórcy jednocześnie zaznaczają, że na konsolach i komputerach pojawi się możliwość zainstalowania tylko wybranych elementów i trybów - na przykład tylko modułu wieloosobowego - co pozwoli zmniejszyć rozmiar produkcji.

Call of Duty: Black Ops Cold War zadebiutuje 13 listopada. Na PS4 i Xbox One wstępne pobieranie będzie można rozpocząć od 5 listopada, na PC od 10 listopada, a na PS5 i Xbox Series X/S od dnia debiutu urządzeń.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami