PS5 z udogodnieniami dla graczy z niepełnosprawnościami

Korekcja kolorów, podpisy i nie tylko.

Sony ujawniło szczegóły na temat oferowanych przez PlayStation 5 udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, konsola umożliwi wyłączenie wibracji haptycznych i triggerów adaptacyjnych pada DualSense. Ponadto pojawi się funkcja korekcji kolorów, by dostosować wyświetlane na ekranie barwy do ewentualnej wady wzroku użytkownika.

Powrócą również dostępne już na PlayStation 4 opcje, które pozwolą zmienić działanie poszczególnych przycisków na kontrolerze urządzenia oraz włączyć prezentowane na ekranie podpisy.

W planach też system zamiany mowy na tekst i Screen Reader, które osobom słabowidzącym lub niewidomym przeczyta wyświetlany na ekranie tekst. Niesłyszący i niedosłyszący będą mogli zaś pisać wiadomości, które następnie konsola odczyta innym uczestnikom czatu głosowego. Wymienione funkcje na razie jednak nie zadziałają w języku polskim.

Ponadto na PS5 otrzymamy możliwość ustawienia predefiniowanych udogodnień, które konsola automatycznie włączy w danym tytule, o ile produkcja obsługuje konkretne opcje dla niepełnosprawnych graczy.

PlayStation 5 trafi do sprzedaży 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami