Nie wszystkie gry Ubisoftu z PS4 zadziałają na PS5

Aktualizacja: Firma usunęła listę.

Aktualizacja (31.10): Ubisoft usunął wpis z listą gier niedziałających na PlayStation 5. W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu Gematsu przedstawiciele firmy wyjaśnili, że zestawienie było błędne.

„Usunęliśmy artykuł i wpis na forum o wstecznej kompatybilności, ponieważ mogły zawierać nieścisłe informacje o tytułach Ubisoftu dostępnych na PS5” - wytłumaczono w wystosowanym komunikacie.

Oryginalna wiadomość (30.10): Ubisoft poinformował, że nie wszystkie gry firmy z PS4 będzie można uruchomić na PS5. Wydawca opublikował listę tytułów, które nie zadziałają na nowej konsoli Sony.

Zestawienie obejmuje osiem produkcji - Assassin's Creed Syndicate, Assassin's Creed Chronicles India, China i Russia (wraz ze zbiorczym wydaniem), Risk, Star Trek Bridge Crew, Werewolves Within oraz Space Junkies.

Nie wiadomo, dlaczego wymienione pozycje nie włączą się na PS5 ani czy w planach są aktualizacje, które ostatecznie dostosują tytuły do nowej konsoli. Podkreślono jednak, że pozostałe gry Ubisoftu uruchomimy na PlayStation 5.

assassins_creed_chronicles_russia
Wśród niekompatybilnych gier są dwuwymiarowe części Assassin's Creed

Sony obiecuje, że 99 procent z ponad 4 tysięcy produkcji na PS4 zadziała na platformie następnej generacji. Ujawniona niedawno przez koncern lista projektów niekompatybilnych z nadchodzącym urządzeniem nie zawierała gier francuskiego wydawcy.

Warto nadmienić, że Ubisoft zaznaczył jednocześnie, że na Xbox Series X/S zadziałają wszystkie gry firmy z konsoli Xbox One - bez wyjątków.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami