Watch Dogs Legion - pościg, jak uciec policji

Jak zgubić Albion.

Kiedy w Watch Dogs Legion wykonasz jakąś nielegalną czynność na oczach mieszkańców lub Albionu, rozpocznie się pościg. Jeżeli nie uda ci się uciec i wpadniesz w ręce wspomnianej organizacji, postać trafi do aresztu.

Przyjrzyjmy się najpierw oznaczeniom na ekranie związanym z pościgiem. Czerwony pasek nad minimapą oznacza aktywny pościg, natomiast niebieski, że Albion stracił cię z oczu, ale nadal kontynuuje poszukiwania.

watch_dogs_legion_poscig_1

Jeżeli pozostaniesz w ukryciu, niebieski pasek będzie malał aż do zera - wtedy pościg zakończy się i będziesz bezpieczny.

Liczba trójkątów na pasku pościgu informuje cię, jak jest intensywny. Rozwiązanie przypomina gwiazdki w serii GTA.

Jak uciec, gdzie się schować

Teoretycznie możesz schować się w każdym miejscu, w którym nie dostrzegają cię wrogowie - choćby skacząc do wody czy kucając za samochodem.

Jeżeli pościg nie jest duży, wcale nie musisz więc wsiadać do samochodu, wystarczy spokojnie czekać w miejscu niedostępnym dla wzroku Albionu.

Jeśli jednak uciekasz w pojeździe, najlepszym sposobem na szybkie zakończenie pościgu jest po prostu spojrzenie w tył (przycisk X/A na padzie), namierzanie kolejnych samochodów pościgowych i używanie na nich szybkiego hakowania.

watch_dogs_legion_poscig_2

Szybkie hakowanie na pojeździe to skręt w lewo lub prawo. Wystarczy więc pojedyncze naciśnięcie przycisku, aby kierowca stracił panowanie nad kierownicą, a pojazd został wykluczony z pościgu. Zrób tak z każdym samochodem, a potem spokojnie oddal się i przeczekaj.

Podczas samochodowej ucieczki możesz też korzystać z podnoszonych przeszkód (1) na ulicach. Aktywuj je najlepiej w momencie, w którym przez nie przejeżdżasz.

watch_dogs_legion_poscig_3

Uciekając w pojeździe, uważaj na żółte bramy (2). Jeśli przez nie przejedziesz, ujawnisz Albionowi swoją pozycję.

watch_dogs_legion_poscig_4

Następnie: Watch Dogs Legion - ETO: jak zdobywać pieniądze

Spis treści: Watch Dogs Legion - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Watch Dogs Legion - jak wejść na dach i dostać się wyżej

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami