Watch Dogs Legion - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, misje poboczne, sekrety i znajdźki.

Witamy w poradniku do Watch Dogs Legion. To kolejna, trzecia już odsłona serii gier Ubisoftu z otwartym światem, w której wcielamy się w hakerów walczących o wolność Londynu. Mieszkańcy borykają się z wszechobecną inwigilacją rządu oraz uciskiem militarnej grupy Albion, i tylko organizacja DedSec może zmienić przyszłość miasta.

W niniejszym opracowaniu znajdziecie opis przejścia wszystkich misji głównych, zadania poboczne, rozmaite aktywności oraz sekrety i znajdźki. Osobny dział poświęcamy natomiast wszystkiemu, co związane z rozgrywką i mechaniką gry.

Największą nowością wprowadzoną do serii w ramach Watch Dogs Legion jest możliwość pokierowania każdym z niemal dziewięciu milionów mieszkańców Londynu - nawet przeciwnikami DedSecu. Właściwe wcielenie się w wybraną postać poprzedza jednak proces rekrutacji.

Spis treści - przejdź do sekcji:

Porady na start

Zacznij od zapoznania się z podstawowymi zasadami gry oraz bardziej zaawansowanymi aspektami rozgrywki.

Rekrutacja i rozwój postaci

Poznaj zasady systemu rekrutacji i powiększania zespołu, a także rozwijania umiejętności czy odblokowywania nowych gadżetów.

Hakowanie, ekwipunek, zdolności

Podstawowy arsenał każdego hakera DedSecu.

Zadania główne

Poniżej prezentujemy opis przejścia kampanii fabularnej, dzięki której poradzicie sobie z każdym wyzwaniem.

Prolog:

Misja: DedSec

Misja: Mary Kelley

Misja: 404

Misja: Albion

Misja: klan Kelley

Misja: SIRS

Misja: Albion (prawdziwa twarz)

Misja: DedSec

Misje poboczne

Poniżej znajdziecie opisy różnych zadań dodatkowych, których wykonania możecie się podjąć w trakcie rozgrywki.

Southwark

City of Westminster

Islington and Hackney

City of London

Tower Hamlets

Lambeth

Nine Elms

Aktywności i ciekawostki

Watch Dogs Legion to nie tylko misje fabularne, ale także kilka różnych rodzajów aktywności pobocznych, idealnych do zarabiania pieniędzy na nowe ubrania. Tutaj wymieniamy opcjonalne wyzwania i opisujemy, jak je ukończyć.

Sekrety i znajdźki

Twórcy Watch Dogs Legion przygotowali sporo znajdziek do odkrycia w Londynie. Poniżej przedstawiamy ich rodzaje oraz lokalizację, wraz z oznaczeniami na mapie.

Punkty technologii:

Wkrótce aktualizacja.

Pytania i odpowiedzi

Kwestie techniczne oraz inne tematy, które mogą nurtować graczy zaczynających przygodę z Watch Dogs Legion. Szybkie pytania i jasne odpowiedzi.

Interfejs i ekran gry

Na ekranie gry nie ma zazwyczaj zbyt wielu informacji, ale wyjaśnijmy najważniejsze elementy interfejsu:

watch_dogs_legion_poradnik_interfejs
 1. Minimapa. Niebieska strzałka to twoja postać
 2. Godzina w świecie gry
 3. Funkcjonariusz Albionu, oznaczony białą „łezką"
 4. Czynność, jaką wywoła szybkie hakowanie obranego celu
 5. Wybrana umiejętność lub gadżet
 6. Cel hakowania - znajduje się zawsze najbliżej środka ekranu

Wskazówki dla zaczynających grę

Oto kilka porad, które pomogą ci sprawniej wkroczyć w hakerską rzeczywistość futurystycznego Londynu:

 • W grze właściwie nie ma samochodów stojących na poboczach, jednak większość aut jeżdżących po ulicach jest pusta. Najczęściej będziesz korzystał właśnie z nich, a wejście do auta „z ulicy" nie jest kradzieżą
 • Regularne skanowanie otoczenia to podstawa rozgrywki. Pozwala nie tylko zauważyć wrogów, ale zaznaczyć też wszystkie ważne obiekty w okolicy
 • Przyzwyczaj się do korzystania z drona użytkowego, który pozwoli ci dostać się do wielu z pozoru niedostępnych miejsc
 • Warto mieć w drużynie co najmniej dwóch pracowników budowy, aby w razie wypadku jednego agenta wciąż móc użyć wspomnianego drona
 • Możesz pokierować absolutnie każdą postacią, którą zobaczysz w świecie gry - nie licząc przerywników filmowych
 • Odwracanie uwagi wrogów to jedna z najskuteczniejszych sposobów na skradanie i cichy atak
 • Jeżeli lubisz się skradać, poświęć nieco czasu na przeskanowanie pola walki kamerami i oznaczenie wrogów
 • Kombinacja komend Uzbrój pułapkę i Zwab w przypadku różnego typu pułapek sprawdza się doskonale. Ręczne wysadzanie właściwie się nie przydaje
 • Gra ma wbudowany tryb fotograficzny. Przywołaj menu ekwipunku, a potem wybierz 9 na klawiaturze lub Y/trójkąt na padzie, by z niego skorzystać
 • Postacie w mundurach i strojach związanych z zawodem mogą szybko przebrać się w strój codzienny. Aby to zrobić, przywołaj menu ekwipunku i wybierz opcję na samej górze koła
 • Automatyczne samochody mogą same zaprowadzić cię do celu po wybraniu trybu Autojazda
 • Podczas walki wręcz skup się bardziej na kontratakach niż na ciągłym wyprowadzaniu ciosów - szczególnie gdy nie masz broni
 • Sejfy i bankomaty to świetny sposób na pozyskiwanie ETO
 • Maskowanie AR to jedna z najpotężniejszych zdolności w grze
 • Jeżeli nie wiesz, jak dostać się do jakiegoś obiektu lub znajdźki, najprawdopodobniej potrzebujesz pająkobota
 • Ubrania kupowane w sklepach należą do wszystkich agentów. Nie musisz też kupować wielu sztuk
 • Szybko odblokuj zdolność profilowania szczegółowego - oszczędzi ci to trudnych i długich misji rekrutacyjnych

O serii Watch Dogs

Watch Dogs Legion to już trzecia część hakerskiej serii francuskiego wydawcy i producenta gier, firmy Ubisoft. Wszystkie odsłony cyklu dzielą ze sobą wiele elementów: w każdej kierujemy hakerem (lub hakerami), którzy mają dostęp do ctOS, czyli fikcyjnej sieci komputerowej, która łączy wszystkie urządzenia w mieście w jeden system, przy okazji gromadzący szczegółowe informacje o każdym z mieszkańców.

System hakowania, a nawet ogólne założenia serii, nie uległy większym zmianom przez lata. Od początku było to połączenie skradania, walki, hakowania i jazdy po otwartym mieście, z misjami w dużej mierze związanymi z infiltracją strzeżonych miejsc.

Pierwsze Watch Dogs jest zdecydowanie najbardziej ponurą częścią, czym zaskarbiło sobie serca wielu graczy. Osadzona w Chicago przygoda zapisała się na kartach historii gier po części ze względu na kontrowersyjny gameplay z E3 2012, który był znacznie bardziej imponujący wizualnie niż produkcja, którą otrzymaliśmy w maju 2014 roku. Do tego stopnia, że rozpoczął szerszą dyskusję dotyczącą zbyt mocno zmodyfikowanych fragmentów rozgrywki i zwiastunów.

Choć gra nie otrzymywała w recenzjach samych „dziesiątek", jej pomysł na gameplay był na tyle świeży i innowacyjny, że wyraźnie spodobał się odbiorcom. Wymagał jedynie pewnych poprawek.

Wydaje się, że takie właśnie poprawki zastosowano w Watch Dogs 2, w którym przenieśliśmy się do San Francisco. Twórcy zagwarantowali więcej skradania, walki i strzelania, bogatsze opcje personalizacji i rozwoju, ale też wyraźnie swobodniejszy klimat. Przedstawicielami hakerskiej grupy DedSec byli młodzi, skłonni do żartów, ubrani w charakterystyczny sposób bohaterowie, co nie wszystkim przypadło do gustu - szczególnie po zdecydowanie poważniejszej „jedynce".

W przypadku Legion sami decydujemy jednak, kto znajduje się w drużynie DedSec. Cały Londyn stoi otworem, a gracz może kierować absolutnie każdym z dziewięciu milionów mieszkańców tego miasta. Jedynym wyjątkiem są postacie z przerywników filmowych. To duży i odważny krok w serii, w której wcielaliśmy się do tej pory w ustalonego odgórnie bohatera.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami