Cyberpunk 2077 stracił szansę na nagrodę gry roku TGA 2020

Zbyt późna premiera.

Cyberpunk 2077 nie będzie brany pod uwagę w głosowaniu na grę roku 2020 w prestiżowym plebiscycie The Game Awards. Powodem jest przesunięcie debiutu, a więc zbyt późna premiera.

O wykluczeniu produkcji CD Projekt Red poinformował sam Geoff Keighley, czyli organizator i pomysłodawca imprezy. Tegoroczna gala odbędzie się 10 grudnia, czyli właśnie w dzień, w którym debiutuje Cyberpunk 2077.

Decyzja spotkała się z krytyką części internautów, którzy twierdzą, że szansę powinny mieć wszystkie gry, które ukażą się do 31 grudnia. Keighley odpowiada: „Nasze nagrody nie są oparte na kalendarzowym roku. Nigdy nie były”.

Gdyby Cyberpunk 2077 nie zaliczył opóźnienia i zgodnie z wcześniejszym planem zadebiutował 19 listopada, miałby oczywiście szansę na tytuł gry roku. Ze względu na decyzję CD Projekt Red, gra powalczy o statuetkę dopiero przy okazji kolejnej gali.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami