PS5 w redakcji - pierwsze spojrzenie na konsolę

Nowa generacja nadeszła.

Dziś, podobnie jak inne redakcje w Polsce, otrzymaliśmy egzemplarz testowy PlayStation 5. Tego rodzaju chwile zawsze budzą pozytywne emocje, ponieważ nowa generacja niesie zmiany, innowacje i inspirujące nowości, których już nie możemy się doczekać.

Zachęcamy do lektury krótkich wrażeń poniżej, obejrzenia zdjęć oraz filmu, prezentującego konsolę w zwykłych, domowych warunkach.

Odważny, futurystyczny design to pierwsze, co rzuca się w oczy. Design to oczywiście rzecz gustu, jednak PS5 wygląda na żywo intrygująco i bardzo nowocześnie - musimy przyznać, że z bliska prezentuje się zdecydowanie ciekawiej i lepiej niż w przedpremierowych zwiastunach i pokazach. To sprzęt o dość dużych, niemalże „pecetowych” rozmiarach.

Pierwsze odczucia to nieco solidniejsze wykonanie niż w przypadku pierwszych edycji PS4. Można od razu odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z urządzeniem z górnej półki, które nie tylko poprzez design, ale też jakość i przywiązanie do detali może się podobać.

Kontroler DualSense bardzo dobrze leży w dłoni. Jest nieco cięższy, inaczej wyważony i większy od poprzednika. Podoba nam się wyczuwalnie chropowata struktura w podchwycie (to miniaturowe symbole PlayStation), która być może będzie przeciwdziałać ślizganiu się urządzenia. Spusty również są większe, co powinno odbić się pozytywnie w grach wymagających pewnego ruchu.

To jednak zaledwie pierwsze spostrzeżenia po rozpakowaniu pudła, a na głębszą analizę przyjdzie czas wkrótce - w naszej obszernej recenzji i innych materiałach.

Poniżej galeria zdjęć z PS5:

001
002
003
004
005
006
007
008
009
011

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami