Gracze z Korei krytykują nowy dodatek do The Sims 4 - EA obiecuje zmiany

Zmodyfikowano już trailer rozszerzenia.

Śnieżna eskapada to ujawniony niedawno nowy dodatek do The Sims 4 o sportach zimowych. Niektóre elementy rozszerzenia - osadzonego w japońskim regionie Komorebi - wzbudziły kontrowersje wśród graczy z Korei Południowej. EA zareagowało na uwagi, obiecując zmiany.

the_sims_4_kapliczka
Kontrowersje wzbudziła kapliczka...

Jak pisze serwis Sims Community, fani ze wspomnianego kraju skrytykowali dwie sceny ze zwiastuna DLC. Pierwszy przedstawia kapliczkę, przed którą skłania się wirtualny ludzik, a druga ukazuje strój z symbolem sztandaru wschodzącego słońca.

Graczom z Korei Południowej nie spodobała się obecność wymienionych elementów w dodatku, a niezadowolenie wyrażali w mediach społecznościowych. W publikowanych wpisach wyjaśnili, że w ich kraju obiekty przypominają o japońskiej okupacji.

the_sims_4_stroj
...i strój

Użytkownicy tłumaczą, że budowę kapliczek wymuszano w Korei - zjednoczonej wówczas - gdy w latach 1910-1945 była kontrolowana przez Japonię. Flaga jest zaś uznawana za symbol japońskiego imperializmu zarówno w Korei, jak i Chinach.

Na krytykę zareagował już producent The Sims 4 - Graham Nardone. Na Twitterze ogłosił, że zmodyfikowano już trailer dodatku, by uwzględnić uwagi fanów, a także obiecał wprowadzenie zmian do samego rozszerzenia.

„Dążymy to integracji. Angażujemy różne osoby z naszego zespołu i z zewnątrz słuchamy ich jako przedstawicieli kultur, z których czerpiemy inspirację. Bezustannie dążymy do reprezentowania coraz większej liczby graczy w autentyczny i pełen szacunku sposób” - tłumaczy.

Śnieżna eskapada zadebiutuje 12 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami