Przewodnik po Xbox Series X/S. Microsoft prezentuje funkcje, nowości i interfejs

Najważniejsze informacje.

Z racji zbliżającej się premiery nowej generacji konsol, Microsoft opublikował wideoprzewodnik po Xbox Series X i S. Materiał przybliża najważniejsze funkcje sprzętu i prezentuje interfejs.

Jedną z nowości na Series X i S są dynamiczne tapety na ekranie głównym - przykład widzimy na początku wideo, kiedy prowadzący przyglądają się menu.

xbox_1
Ekran główny z dynamiczną tapetą w tle

Następnie przedstawiciel zespołu Microsoftu uruchomił na Xbox Series X Gears 5, które działa na konsoli w 4K i 60 FPS na ustawieniach Ultra. Multiplayer obsługuje natomiast 120 klatek na sekundę.

Naciskając przycisk Xbox na kontrolerze, użytkownik przechodzi do menu, w którym może między innymi przełączać się między grami i aplikacjami, sprawdzić powiadomienia, wiadomości czy osiągnięcia. Wszystko to oczywiście bez opuszczania rozgrywki.

xbox_2
Menu-nakładka

Funkcję quick resume przedstawiono na przykładzie Dirt 5. Prowadzący był w stanie natychmiastowo wznowić grę, przenosząc się do środka wyścigu, w trakcie którego zamknął wcześniej aplikację. Subnautica posłużyła natomiast za prezentację funkcji auto HDR, automatycznie poprawiającej kolory w niektórych grach.

Przez kilka chwil skupiono się też na nowym kontrolerze. Najważniejszą nowością jest przycisk Share, który po pojedynczym naciśnięciu zapisze zrzut ekranu, a po przytrzymaniu - fragment rozgrywki. Materiały można następnie upubliczniać dzięki aplikacji Xbox na smartfonie.

xbox_3
Nowy kontroler jest podobno nieco wygodniejszy

Aplikacja Xbox pozwala też zagrać w dowolną produkcję na smartfonie, a także zdalnie rozpocząć pobieranie danej produkcji na Xbox Series X/S, by - przykładowo - gra była już dostępna po powrocie użytkownika do domu.

Przeprojektowaniu doczekał się też Microsoft Store, ponadto sklep działa płynniej i szybko reaguje na komendy.

xbox_4
Zakładka Game Pass w Store

Aby zwiększyć pojemność konsoli, użytkownik może dokupić kartę 1 TB od Seagate, umieszczaną bezpośrednio w specjalnym slocie obudowy Xbox Series X/S. Alternatywą jest zwykły nośnik USB, ale w tym przypadku zagramy tylko w produkcje działające w ramach wstecznej kompatybilności.

Xbox Series X/S zadebiutuje 10 listopada. Droższa konsola kosztuje 2249 zł, a tańsza 1349 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami