GTA 6 ocenzurowane pod filmami Rockstara na YouTube?

Automatyczna blokada.

Z obserwacji wpisów pod filmami oficjalnego konta Rockstar Games na YouTube, doświadczeń graczy i naszych własnych testów wynika, że amerykańska firma najprawdopodobniej blokuje frazę „GTA 6” w sekcjach komentarzy.

Jak zauważają użytkownicy Reddita, wpis z nazwą GTA 6 jest widoczny tylko dla autora. Nie ma żadnej informacji o blokadzie, ale po wylogowaniu z konta, komentarz po prostu się nie pojawia.

Przeprowadzony przez nasz szybki eksperyment potwierdza teorię. Komentarze bez frazy GTA 6 są publikowane natychmiast, ale te zawierające nazwę kolejnej części Grand Theft Auto nie przechodzą automatycznej blokady:

gta_6_cenzura_2
Po lewej widok dla autora, a po prawej po wylogowaniu

Cenzura spowodowała, że gracze szukają innych sposobów na napisanie tytułu gry. Najpopularniejsze stało się „GTA 10-4”, ale nie brakuje też innych rozwiązań matematycznych, jak „GTA √36”.

Co ciekawe, Rockstar nie zablokował nazwy gry z rzymską szóstką, a więc GTA VI. Czasami można też z niewyjaśnionego powodu natknąć się na rzadkie przypadki komentarzy z „GTA 6” w treści, więc nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób działa filtr.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami