Baldur's Gate 3 - Specjalista od ucieczek

Uratowanie Oskara w ramach zadania aktu pierwszego.

Specjalista od ucieczek to jedno z pobocznych zadań, które dostępne jest w trakcie pierwszego rozdziału w Baldur's Gate 3. W ramach tej misji musisz pomóc Oskarowi, który więziony jest przez Zhentarimów w ich kryjówce.

By móc w ogóle wziąć udział w tej misji, musisz wpierw ukończyć zadanie Zaginiona przesyłka. Dzięki temu dostaniesz się do kryjówki Zhentarimów, gdzie przetrzymywany jest Oskar.

By rozpocząć to zadanie, porozmawiaj z Bremem (1), handlarzem, którego znajdziesz wewnątrz kryjówki Zhentarimów (2). W trakcie krótkiej rozmowy wybierz następujące kwestie dialogowe:

272
  • Masz „oswojonego” malarza?
  • „Ochrona”. Mnie to bardziej przypomina porwanie.

Dowiesz się, że Oskar jest niewolnikiem Brema. Tutaj pojawią się trzy możliwości dalszego przebiegu akcji. Możesz:

273
  • Odkupić Oskara (3) - kosztować będzie cię to 1000 sztuk złota. Cenę możesz zbić przechodząc test na [Perswazję].
  • Wykorzystać [Zastraszenie] (4) - jeśli ci się uda, Oskar pójdzie z tobą. Jeśli nie, rozpoczniesz walkę ze wszystkimi w kryjówce Zhentarimów.
  • Wykorzystać [Perswazję] (5) - jest to ten sam test, który pojawia się przy opcji wykupienia Oskara. Przejście go pozwoli ci zbić cenę wykupu.

Niezależnie od twojego podejścia, gdy Oskar (6) będzie należał do ciebie, rozpocznij z nim rozmowę. W jej trakcie możesz pozwolić mu odejść wolno - i dodatkowo dopłacić do jego podróży 200 sztuk złota, za co czeka cię dezaprobata części towarzyszy. Możesz też postanowić, by słuchał twoich rozkazów i podążał za tobą - to wyjście jednak zaowocuje jego ucieczką.

274

Lepszym wyjściem jest więc pozwolenie mu odejść. Obieca on, że nagrodzi cię za twoje czyny, gdy tylko dotrzesz do Wrot Baldura. W tym momencie zadanie to dobiega końca - dalszy przebieg nie jest dostępny w ramach wczesnego dostępu Baldur's Gate 3.

Uwaga - opis przejścia tego zadania zostanie zaktualizowany wraz z premierą pełnej wersji Baldur's Gate 3.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Zaginione buty

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Poszukiwania Pieśni Nocy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

PS5 - poradnik do konsoli

Wszystko o PlayStation 5: najważniejsze funkcje, rozwiązania problemów, porady i wskazówki.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami