Baldur's Gate 3 - Polowanie na łowcę grzybów

Poboczne zadanie rozdziału pierwszego, uratowanie Baelena.

Polowanie na łowcę grzybów to jedno z pobocznych zadań rozdziału pierwszego w Baldur's Gate 3, w trakcie którego musisz odnaleźć i uratować krasnoluda Baelena, który zagubił się podczas poszukiwania grzybów.

By rozpocząć to zadanie, musisz udać się do Kolonii mykonidów (1) i porozmawiać z Derryth Kościaną Opończą (2). Dowiesz się od niej, że jej mąż, Baelen, wybrał się po grzyby i zaginął. Twoim celem jest oczywiście go odnaleźć.

300

Wyjdź zachodnim przejściem z miasta i skieruj się na północ. Na końcu ścieżki, zaraz po wejściu do Kotliny grozy, znajdziesz pnącze (3) prowadzące w dół. Zejdź po nim i podejdź kawałek na zachód. Trafisz do niewielkiej strefy pełnej Bibogrzmotów. Te specyficzne zielone grzyby wypuszczają łatwopalną truciznę gdy się do nich za bardzo zbliżysz.

301

Na końcu pola Bibogrzmotów znajduje się poszukiwany Baelen. Jeśli zbliżysz się do grzybów, automatycznie zainicjujesz rozmowę z mężczyzną. Poprosi cię, byś się nie zbliżał i byś rzucił mu zwój (4) z torby, która leży nieopodal.

302

Jeśli to uczynisz, Baelen teleportuje się do ciebie, a po krótkiej rozmowie wróci do żony. Możesz także wybrać inne opcje dialogowe i zachować zwój - choć w takiej sytuacji mężczyzna zginie i trzeba będzie przekazać takie informacje jego żonie.

Wróć teraz do Derryth i porozmawiaj z kobietą by zakończyć to zadanie - niezależnie od tego, czy Baelen uciekł czy zginął przy grzybach.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Łowca duergarów

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Krąg mykonidów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami