Control ze skomplikowanym przenoszeniem zapisów z PS4 na PS5

Między wersją podstawową a wydaniem Utimate.

Control pozwoli przenieść zapisy rozgrywki między podstawową wersją na PS4 a wydaniem Ultimate na PS5, ale z informacji ujawnionych przez wydawcę wynika, że proces będzie złożony.

Użytkownik forum NeoGAF o pseudonimie cormack12 przytoczył wiadomość, którą otrzymał od pracownika pomocy technicznej firmy 505 Games. W e-mailu wyjaśniono, że docelowo save'y z podstawowej gry studia Remedy na PlayStation 4 nie zadziałają w nowszej edycji tytułu na konsoli następnej generacji.

Sprecyzowano jednak, że zapisy z bazowej produkcji na PS4 są kompatybilne z wydaniem Ultimate na tej samej konsoli. Ta ostatnia wersja oferuje zaś darmowy upgrade na PS5 z możliwością przenoszenia stanów rozgrywki.

Jak zwracają uwagę nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera, to oznacza, że osoby, które chcą wykorzystać save'y z podstawowego Control w zbiorczej edycji na PlayStation 5, na starszej konsoli Sony muszą włączyć edycję Ultimate i wczytać save'y ze standardowej wersji. Następnie trzeba będzie uruchomić pozycję na nowej platformie, by kontynuować zabawę.

Nie są to pierwsze zawirowania związane z grą Remedy. Bezpłatne ulepszenie do wydania na urządzenia następnej generacji nie otrzymają bowiem posiadacze podstawowej produkcji - aby móc zagrać na PS5 i Xbox Series X/S, staną przed koniecznością ponownego kupienia tytułu.

Niedawno zaś ogłoszono, że Control: Ultimate Edition na Xbox One w wydaniu pudełkowym nie zmieści się na pojedynczej płycie, więc nie obejdzie się bez konieczności pobrania brakujących plików z internetu.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami