Pilot do PS5 z przyciskami od Netflixa i YouTube'a

Szczegóły na temat aplikacji multimedialnych.

Sony ujawniło szczegóły na temat aplikacji multimedialnych, jakie pojawią się na PS5. Poinformowano też, że na dedykowanym konsoli pilocie znajdą się przyciski włączające niektóre programy.

Posiadacze urządzenia otrzymają możliwość używania klientów takich platform streamingowych, jak Netflix, Spotify, Twitch, YouTube, Amazon Prime Video, Apple TV i Disney+. Ostatnia z usług nie jest na razie dostępna w Polsce, ale powinna zadebiutować w przyszłym roku.

Aplikacje wymienionych serwisów zgromadzone będą w sekcji interfejsu PlayStation 5 poświęconej multimediom, umiejscowionej tuż obok zakładki z grami. Sony przekonuje, że użytkownicy szybko przełączą się między produkcjami, a treściami wideo i muzycznymi.

ps5_pilot_multimedialne_aplikacji
Pilot do PS5

Przypomniano, że w planach jest pilot do PS5. Urządzenie pozwoli włączać i wyłączać konsolę, przewijać wyświetlane materiały i sterować głośnością. Sprzęt wyposażono w przyciski, które umożliwią szybkie włączanie programów Netflixa, YouTube'a, Spotify i Disney+.

PlayStation 5 zadebiutuje 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami