Fortnite - rozmiar gry na PC zmniejszony o 60 GB

Dzięki nowej aktualizacji.

  • Epic Games zoptymalizowało pliki Fortnite na PC
  • Aktualizacja wprowadza treści związane z Halloween

Fortnite otrzymało dzisiaj nową aktualizację. Twórcy nie tylko wprowadzili szereg poprawek i nowości, ale także znacznie zmniejszyli rozmiar gry na PC.

Do tej pory popularna strzelanka battle royale zajmowała na komputerach osobistych ponad 90 GB. Twórcy z Epic Games - jak twierdzą - dokonali optymalizacji danych, efektem czego jest zredukowanie wielkości produkcji aż o 60 GB, czyli dwie trzecie.

Wadą jest duży rozmiar wspomnianej aktualizacji - użytkownicy muszą pobrać łącznie około 27 GB. Autorzy Fortnite podkreślają jednak, że to wyjątek i przyszłe patche powinny być o wiele mniejsze.

Deweloperzy nie tylko zmniejszyli ogólny rozmiar gry na PC, ale również skrócili czasy ładowania. Ponadto Epic Games do tytułu na wszystkich platformach sprzętowych wprowadziło szereg nowości związanych z Halloween.

Do 3 listopada trwa wydarzenie Koszmarów Czar - zlikwidowani gracze wracają na pole bitwy jako Cienie, by z innymi pokonanymi uczestnikami zabawy spróbować pokonać pozostałych przy „życiu” rywali. W niecodziennej formie można między innymi opętywać pojazdy.

Pojawiły się też dodatkowe bronie i przedmioty - wyrzutnia dyń, Kusza Łowców Biesów i miotła wiedźmy. Do tego zestaw wyzwań z różnymi nagrodami do zdobycia, w tym malowaniem Cienia Midasa, kilofem Tłuk O'Lampion i plecakiem Bobo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami