Baldur's Gate 3 - jak przejść przez drzwi w chacie wiedźmy

Magiczne drzwi w podziemiach Herbaciarni.

Na tę zagadkę w Baldur's Gate 3 natrafisz podczas wykonywania zadania Wiekowa zielarka. Ciotka Ethel ucieknie do podziemi Herbaciarni, a ty, podczas pościgu za nią, natrafisz na magiczne drzwi. W tym rozdziale wyjaśniamy jak się przez nie przedostać.

Podczas pościgu za Ciotką Ethel wejdziesz do podziemi pod Herbaciarnią, gdzie natrafisz na magiczne drzwi (1). Znajdziesz tu także leżące na ziemi Szepczące maski (2), które za moment mogą się przydać.

218

Możesz przez nie przejść na dwa sposoby. Pierwszy i bezpieczniejszy wymaga ukończenia testów umiejętności. Wejdź w interakcję z drzwiami, by rozpocząć rozmowę. Wybierz teraz kolejno te odpowiedzi:

  • Co się stało, kiedy otworzyłeś ostatnio?
  • Nie boję się tej wiedźmy.
  • Mówię poważnie. Przepuść mnie.

W tym momencie pojawią się dwa testy do wyboru - [Zastraszenie](3) lub [Perswazja](4). Wybierz ten, który łatwiej będzie ci wykonać. Jeśli ci się uda, drzwi zostaną otwarte, a twoja drużyna będzie mogła przejść. Jeśli się nie powiedzie, nie będziesz mógł ponownie do niego przystąpić - chyba, że wczytasz zapis gry sprzed interakcji z drzwiami.

219

Drugi sposób wymaga wykorzystania wspomnianych Szepczących masek. Zbierz je z ziemi i załóż na postać jak zwykły hełm. W momencie gdy to zrobisz, masz maksymalnie kilkanaście sekund na to, by przebiec postacią przez bramę i natychmiast ściągnąć z postaci maskę.

Jeśli zrobisz to za wolno, Ciotka Ethel przejmie kontrolę nad tymi postaciami, które mają założone na głowy Szepczące maski i konieczne będzie ich pokonanie w walce, by móc je ściągnąć. Dlatego znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest przejście testów w trakcie rozmowy z magicznymi drzwiami.

Następnie: Baldur's Gate 3 - otumaniona żaba: co z nią zrobić

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - zagadka w Splugawionej świątyni

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami