Xbox Series X i S otrzymają kolejne wersje - sugeruje Phil Spencer

Microsoft już nad nimi pracuje?

Niedawna wypowiedź Phila Spencera z Microsoftu sugeruje, że koncern z Redmond już pracuje nad kolejnymi wersjami konsol następnej generacji - poza bazowym Xbox Series X/S.

- Wiecie doskonale z poprzednich generacji, że przygotowujemy kilka wersji sprzętu - tłumaczy szef działu Xbox w rozmowie z Kotaku. - Już to zaczęliśmy, prawda? Nasz zespół nie odpuszcza, kiedy mamy już rozwiązaną sprawę specyfikacji. Jednym z czynników [nad którym pracujemy - red.] jest cena, to zawsze jest ważny aspekt. Zastanawiamy się, jak obniżyć cenę konsoli z komponentami, które w niej zainstalowaliśmy. Zastanawiamy się też, co jeszcze powinniśmy zrobić w następnej wersji.

xbox_series_x_nowa_konsola_2
W sieci przez pewien czas dyskutowano o rzekomym Xbox Series Y, lecz były to tylko plotki

Odpowiedź padła w kontekście pytania o próbę doścignięcia szybkiego dysku SSD w PS5 przez Xbox Series X/S. Na tym polu konsola Microsoftu radzi sobie nieco mniej imponująco niż sprzęt Sony.

Jeżeli Xbox Series X/S i PS5 rzeczywiście otrzymają nowe wersje oprócz premierowych - co jest bardzo możliwe - to najprawdopodobniej poczekamy na nie kilka lat. PS4 Slim i Pro zadebiutowały ok. trzy lata po pojawieniu się bazowej konsoli na półkach sklepowych. Xbox One S oraz X dzieli od premiery podstawowej konsoli odpowiednio ok. trzy i cztery lata.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami