Phasmophobia - jak rozpoznać rodzaj ducha

Odkrywanie typu ducha.

Rozpoznanie i wskazanie w dzienniku rodzaju ducha to zawsze główny, pierwszy cel misji - pozostałe są to cele dodatkowe. Jak więc rozpoznać ducha? Wystarczy zebrać odpowiednie wskazówki, a rozwiązanie znajdzie się samo.

Weźmy przykład jednej z naszych rozgrywek. Na początku wykryliśmy ujemną temperaturę (1) w jednym z pomieszczeń, w sypialni dziecka.

wykrywanie1

To oznacza, że znaleźliśmy nawiedzany przez ducha pokój. Teraz pozostało nam tylko znaleźć kolejne wskazówki. Musieliśmy jednak parę razy odezwać się do ducha, pytając o jego obecność i cel.

Po chwili czytnik EMF zaczął piszczeć i zapaliła się czerwona lampka w tym urządzeniu (2). Drugą wskazówką był więc odczyt EMF.

wykrywanie2

Następnie udało się znaleźć odcisk dłoni ducha na szybie (3) za pomocą latarki na ultrafiolet. Odciski to kolejny rodzaj wskazówki.

wykrywanie3

To wystarczyło. Jeden graczy musiał po prostu otworzyć dziennik (klawisz J) i wybrać odpowiednie wskazówki. Wtedy na samym dole dostępna do wyboru była tylko jedna opcja - Banshee (4).

wykrywanie4

Drużyna mogła wrócić do ciężarówki i zakończyć misję. W lobby okazało się, że faktycznie mieliśmy do czynienia z Banshee.

Na stronach dziennika jest spis wszystkich duchów i pasujące do nich wskazówki. Dzięki temu możemy zgadywać, jeśli mamy dwie wskazówki i spróbować trafić, z kim mamy do czynienia. Zawsze lepiej jednak zdobyć wszystkie wskazówki. By zrobić to szybko, przyda się kooperacja i dobry podział przedmiotów.

Poprzednio: Phasmophobia - dodatkowa latarka, jak odnaleźć drogę

Spis treści: Phasmophobia - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Phasmophobia - ujemna temperatura, termometr

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami