Powstaje sequel pierwszego Dark Souls - ale od fanów

Projekt Nightfall.

  • Akcję osadzono po wydarzeniach z podstawowej gry
  • W planach nowa mapa i wyposażenie

Grupa fanów zapowiedziała Nightfall - modyfikację do pierwszej części serii Dark Souls, nazywaną „bezpośrednim sequelem” gry. Premierę projektu zaplanowano na połowę 2021 roku.

Jak pisze serwis PC GamesN, akcję osadzono tuż po wydarzeniach z podstawowej wersji tytułu. Twórcy obiecują nowego bohatera i historię, która rozszerzy świat przedstawiony wykreowany przez deweloperów ze studia From Software.

W planach jest mocno zmodyfikowany system walki, przypominający rozwiązania zastosowane w trzeciej odsłonie cyklu, a także niedostępne w bazowej grze zestawy uzbrojenia i pancerzy. Do tego kolejne potyczki z bossami.

Autorzy przygotowują również mapę, która jest „odbiciem” świata z oryginału i wykorzystuje elementy z pierwotnych plansz. Twórcy nie wykluczają, że pojawią się też nowe, w pełni udźwiękowione postacie niezależne.

Zespołem fanów kieruje Grimrukh - projektant i naukowiec, który odpowiada za powstanie takich modów do Dark Souls, jak Daughters of Ash i Roguelike Souls. W ekipie są także Meowmaritus i AinTunez.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami