Phil Spencer o ewentualnej wyłączności The Elder Scrolls 6 na PC i Xbox Series X/S

Oraz innych grach Bethesdy.

Phil Spencer z Microsoftu wypowiedział się o potencjalnej wyłączności The Elder Scrolls 6 na PC i Xbox Series X/S.

Szef działu Xbox udzielił wywiadu serwisowi Kotaku. Prowadzący rozmowę dziennikarz zapytał menedżera, czy 7,5 miliarda dolarów, które koncern wydał na zakup Bethesdy, mogłoby się zwrócić bez wydania kontynuacji Skyrima na konsolach PlayStation.

- Tak - odparł Spencer. - Nie chcę tego za bardzo roztrząsać. W zawartej umowie nie chodziło o zabieraniu gier jakiejkolwiek grupie użytkowników. Nigdzie w podpisanych dokumentach nie ma punktu, w którym zastanawiamy się, jak odebrać dostęp do produkcji części graczy. Chcemy, by więcej osób, a nie mniej, mogło w nie zagrać - wyjaśnił.

- Powiedziałbym jednak o modelowej sytuacji, odpowiadając bezpośrednio na zadane pytanie. Myśląc o sprzętach, na których ludzie będą grać, a także liczbie posiadanych przez nas urządzeń (mamy zaś xCloud, PC, Game Passa i konsolę), dochodzę do wniosku, że nie muszę wydawać tych tytułów na platformie innej niż wspieranych przez nas, by podobna inwestycja się zwróciła. Cokolwiek to oznacza - dodał.

Słowa Spencera nie potwierdzają jednak, czy faktycznie The Elder Scrolls 6 i inne przyszłe gry Bethesdy nie pojawią się na PS5. Ograniczył się bowiem tylko do stwierdzenia, że Microsoft nie straciłby, gdyby produkcje ukazały się tylko na PC i Xbox Series X/S.

microsoft_bethesda
Microsoft wszedł w posiadanie wielu nowych marek

Niedawno menedżer przyznał, że decyzja w sprawie wydawania kolejnych gier od twórców serii Fallout na platformach Sony będzie zależała od konkretnego projektu. Kotaku przypomina zaś, że jedna z marek koncernu z Redmond obecna jest także na PlayStation - Minecraft.

Reklama

Skocz do komentarzy (18)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (18)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami