Phasmophobia - jak używać kamery i podglądać ducha

Włączenie i zostawienie kamery w pokoju.

Kamera to jeden z podstawowych rodzajów narzędzi pomocnych w poszukiwaniach duchów w Phasmophobia. Podstawowy, to znaczy, że masz do niego dostęp od początku - nie musisz go kupować.

Dopiero jeśli zginiesz, mając przy sobie kamerę, będziesz musiał kupić drugą w menu sklepu.

Na początku gry zabierz kamerę z półki (1) w ciężarówce. Następnie, gdy już będziesz chciał ją ustawić w budynku z duchem - na półce, podłodze lub na szafce czy stole - wyposaż ją. Zobaczysz obrys, kontur kamery na danej powierzchni (2).

kamera1

Ten kontur pomaga ci ustalić, gdzie dokładnie położysz kamerę. Gdy znajdziesz odpowiednie miejsce, przytrzymując lewy przycisk myszy możesz jeszcze obracać obrysem dookoła. By ustawić kamerę w miejscu, wciśnij klawisz F. Upewnij się też, że kamera jest włączona. Gdy jest już ustawiona, kliknij na nią lewym przyciskiem myszy, by światełko było zielone.

Wróć do ciężarówki. Od teraz na monitorze komputera możesz włączyć obraz z kamery. By przełączyć się na drugi obraz, wciskaj myszkę (3) lewym przyciskiem. Klikając na klawiaturę włączasz i wyłączasz noktowizję.

kamera2

Do obserwowania obrazu z kamery najlepiej przydzielić gracza z najniższym poziomem Sanity. Dzięki temu obniżymy ryzyko sprowokowania ducha do ataku.

Poprzednio: Phasmophobia - jak odblokować nowe mapy

Spis treści: Phasmophobia - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Phasmophobia - jak otworzyć drzwi

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami