Hakerzy zdobyli kod źródłowy Watch Dogs Legion - raport

Grożą jego ujawnieniem.

Hakerzy z grupy Egregor twierdzą, że weszli w posiadanie danych firm Crytek i Ubisoft, w tym kodu źródłowego niewydanego jeszcze Watch Dogs Legion.

Wydawca wspomnianej gry na razie nie skomentował doniesień, więc nie wiadomo, czy cyberprzestępcy faktycznie zdobyli kod projektu. Jak jednak pisze serwis ZDNet, intruzi w ramach dowodu opublikowali część z pozyskanych nielegalnie plików.

Przedstawiciele Egregor przekonują, że jeśli Ubisoft nie skontaktuje się z grupą w sprawie zdobytych danych, hakerzy udostępnią kod źródłowy Watch Dogs Legion oraz rozwijanego przez firmę silnika graficznego.

Pliki francuskiej spółki stanowią jednak niewielką część opublikowanych do tej pory danych. Najwięcej materiałów należy do Cryteka - obejmują dokumentację dotyczącą między innymi strzelanki Warface i platformy Gface.

Egregor specjalizuje się w atakach typu ransomware - hakerzy przeszukują sieci wybranych firm, kradną dane i szyfrują przechowywane na serwerach pliki w taki sposób, by właściciele nie mogli uzyskać do nich dostępu. Intruzi obiecują zdjęcie blokady w zamian za okup.

Przedstawiciele wspomnianej grupy w rozmowie z portalem ZDNet twierdzą, że w przypadku materiałów Ubisoftu ograniczono się tylko do przejęcia danych, podczas gdy dokumentację Cryteka także zaszyfrowano. Obie spółki nie skomentowały doniesień.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami