Blizzard kończy dalszy rozwój StarCrafta 2

10 lat po premierze gry.

  • StarCraft 2 nie otrzyma nowej zawartości
  • W planach są jednak aktualizacje poprawiające balans rozgrywki

Blizzard poinformował, że kończy z dalszym rozwojem StarCraft 2. To oznacza, że strategia nie otrzyma już nowej zawartości.

Decyzję podjęto nieco ponad 10 lat po premierze podstawowej wersji gry. We wpisie na stronie Battle.net wyjaśniono, że zaniechano tworzenia dodatkowych płatnych elementów pokroju następnych dowódców i skrzyń War Chest.

Deweloperzy zapewniają jednak, że - tak jak w przypadku starszych projektów - nie zamierzają całkowicie porzucać produkcji. Chcą utrzymać pozycję tytułu w e-sporcie, w planach są więc aktualizacje, które wprowadzą niezbędne poprawki do balansu rozgrywki i usuną błędy.

Blizzard podkreśla, że rezygnacja z dalszego rozwoju strategii „uwolni” zespół, umożliwiając twórcom zastanowienie się nad przyszłością uniwersum StarCraft. Firma nie sprecyzowała, co to oznacza, choć nie można wykluczyć powstania nowej gry w futurystycznym świecie.

Zaznaczono przy okazji, że druga część uznanego cyklu strategii w czwartym kwartale bieżącego roku nie otrzyma aktualizacji udoskonalającej balans rozgrywki, ponieważ podobną opublikowano kilka miesięcy temu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami