Baldur's Gate 3 - Łut szczęścia

Poboczne zadanie rozdziału 1, uratowanie Barcusa Wroota. 

Łut szczęścia to jedno z pobocznych zadań w Baldur's Gate 3, którego podejmiesz się w trakcie przechodzenia przez Opuszczoną wioskę. Natrafisz na grupę goblinów, które znęcają się nad gnomem głębinowym. Zadanie to możesz rozwiązać na kilka sposobów.

By przystąpić do tego zadania, musisz udać się do północno-zachodniej części (1) Opuszczonej wioski. Natrafisz tam na młyn, do którego przywiązany będzie gnom głębinowy Barcus Wroot. Gdy zbliżysz się do grupy goblinów (2), które go uwięziły, rozpocznie się rozmowa.

167

W trakcie rozmowy możesz uratować gnoma poprzez przepędzenie goblinów, możesz też wywołać walkę. To drugie jest niezalecane, gdyż wszystkie gobliny we wiosce staną się wrogo nastawione. Tutaj skupimy się więc na przegonieniu goblinów. W trakcie rozmowy wybierz następujące kwestie dialogowe:

  • Co wy wyprawiacie, do demona?
  • Ujmę to inaczej - dlaczego to robicie?
  • Koniec zabawy - natychmiast uwolnijcie gnoma.

Po tych trzech opcjach, pojawią się kwestie z testami. Wybierz opcję, która najbardziej ci odpowiada ze względu na umiejętności i cechy twojej postaci. Jeśli uda ci się przejść test, gobliny się rozejdą - w przeciwnym wypadku sprowokujesz walkę.

Gdy przepędzisz gobliny, udaj się na tył młyna i wejdź w interakcję z jedną z dźwigni (3). Po krótkiej chwili młyn zatrzyma się i będziesz mógł uwolnić gnoma (4).

168

Rozpocznie się dyskusja z Barcusem Wrootem, jednak wybór kwestii dialogowych nie ma tutaj większego znaczenia - ani dla nagrody ani dla relacji z twoimi towarzyszami. Tym samym zakończy się to krótkie zadanie.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Uciekający diabeł

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Podejrzany śpiew

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami