Allegro pokonało CD Projekt na giełdzie

Pod względem kapitalizacji.

W miniony poniedziałek na Giełdzie Papierów Wartościowych pojawiło się Allegro. Firma prowadząca znany serwis aukcyjny zanotowała udany debiut - obecnie jest warta więcej niż CD Projekt.

Kapitalizacja pierwszej spółki na zakończenie dzisiejszej sesji - jak wskazuje serwis Bankier - wyniosła 83,34 miliarda złotych. Dla porównania, wycena podmiotu odpowiedzialnego za serię Wiedźmin jest ponad dwukrotnie niższa - kształtuje się na poziomie 36,39 miliardów złotych.

Pojedyncze udziały Allegro nadal kosztują mniej niż w przypadku CD Projektu - inwestorzy muszą zapłacić odpowiednio 81,45 zł i 378,60 zł. Przyczyną różnicy w ogólnej wartości obu firm jest między innymi fakt, że pierwsza wyemitowała większą liczbę akcji.

Wycena spółki, która jest właścicielem serwisu aukcyjnego, od początku cieszyła się popularnością na GPW. W poniedziałek obrót jej aukcjami wynosił aż 4 miliardy złotych - w kolejnych dniach wspomniany rezultat był niższy, ale kształtował się na poziomie około miliarda złotych.

W skład notowanej na warszawskiej giełdzie grupy kapitałowej CD Projekt S.A. wchodzą studio CD Projekt Red (twórcy Cyberpunk 2077 i cyklu Wiedźmin) oraz platforma dystrybucji cyfrowej GOG.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami