Cyberpunk 2077 - auta i motocykle w nowym gameplayu

Szczegóły na temat pojazdów.

  • Pojawi się 5 klas samochodów
  • Auta można ukraść lub kupić
  • Wozy przyzwiemy tak, jak Płotkę w Wiedźminie 3

W trakcie kolejnej prezentacji Cyberpunk 2077 ujawniono nowy zwiastun gry. Nagranie skupia się na pojazdach oraz przedstawia nowe fragmenty gameplayu z samochodami i motocyklami.

Wozy podzielono na pięć klas. Ekonomiczne są najwolniejsze i można je znaleźć w najbiedniejszych dzielnicach Night City. Auta typu executive są bardziej luksusowe i wyróżniają się nieco lepszymi osiągami.

Kolejne dwa rodzaje to ciężko opancerzone ciężarówki i czołgi o znacznej sile ognia oraz sportowe pojazdy o bardzo wysokiej prędkości. Ostatnimi maszynami są tak zwane hipersamochody, które cechują się zarówno mocnym pancerzem, jak i dużą szybkością.

Wozy można ukraść - niczym w grach z serii GTA - lub kupić od jednego z handlarzy. Uczestniczący w pokazie przedstawiciel CD Projekt Red ujawnił też, że przywoływanie posiadanych aut działa tak samo, jak wzywanie Płotki w Wiedźminie 3: wystarczy wcisnąć jeden przycisk, by środek transportu pojawił się w pobliżu.

Poszczególne klasy różnią się nie tylko osiągami i sposobem prowadzenia, ale też wyglądem. Przykładem jest deska rozdzielcza, która w samochodach z wyższej półki jest podświetlana, a w biedniejszych maszynach może być całkowicie wyrwana.

Potwierdzono także, że w grze pojawią się wyścigi. Zawody odbędą się w różnych obszarach Night City, więc twórcy radzą, by wybrać wóz dostosowany do nawierzchni, na której stoczą się zmagania.

Opublikowano też dwa dodatkowe materiały - w pierwszym przybliżono powstawanie realistycznych odgłosów pojazdów, a w drugim przedstawiono kulisy współpracy z firmą motocyklową Arch Motorcycle, której współzałożycielem jest Keanu Reeves.

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One, ale gra będzie działała także na nowych konsolach.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami