Baldur's Gate 3 - jak otworzyć skrzynię w gawrze sowodźwiedzi

Rozwiązanie zagadki z kapliczką Selune.

Podczas przemierzania mapy rozdziału 1 w Baldur's Gate 3, trafisz do gawra sowodźwiedzi. W jednym z pomieszczeń znajdziesz pozłacaną skrzynię Selune, której nie da się normalnie otworzyć, gdyż jest na niej magiczna pieczęć. W tym rozdziale wyjaśniamy, jak sobie z nią poradzić. .

Gawra sowodźwiedzi (1) znajduje się na wschód od Opuszczonej wioski. Wejście do jaskini (2) ukryte jest nieco między zaroślami, jednak dość łatwo je wypatrzeć. .

159

Gdy już będziesz w środku, udaj się do mniej więcej centralnej części jaskini. Będzie tam niewielkie pomieszczenie, ze wspomnianą pozłacaną skrzynią (3) w środku. Jeśli wejdziesz z nią w interakcję, postać otrzyma obrażenia od nałożonej na nią bariery.

160

By ją otworzyć, przeskocz (4) na małą wysepkę z pomnikiem Selune. Za pomnikiem znajdziesz Selunicki modlitewnik (5). Podnieś ten przedmiot i wróć do skrzyni.

161

Stań bezpośrednio przy skrzyni, a następnie otwórz ekwipunek. Znajdź zebrany Selunicki modlitewnik (6), kliknij na nim prawym przyciskiem i wybierz opcję Przeczytaj. Następnie szybko zamknij ekwipunek i otwórz skrzynie.

162

Jeśli wykonasz tę czynność dość szybko, obejdziesz barierę skrzyni i ją otworzysz. W momencie gdy to zrobisz, rozpocznie się rozmowa z Posępnym Sercem - jeśli masz ją w drużynie. Wybierz opcję [Perswazja], by nie pogorszyć sobie z nią relacji, a następnie zbierz skarb ze skrzyni.

Następnie: Baldur's Gate 3 - zagadka z runami w Szmaragdowym gaju

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - zagadka: otwarcie ozdbonego relikwiarza

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami