PS4 otrzymało aktualizację 8.00

Ze zmianami i nowościami.

  • Opublikowano kolejną dużą aktualizację PS4
  • Wprowadzono zmiany do grup i kontroli rodzicielskiej
  • Są nowe avatary dla profilu użytkownika

Sony opublikowało nową aktualizację oprogramowania konsol PlayStation 4. W przeciwieństwie do kilku poprzednich, wersja oznaczona numerem 8.00 wprowadza kilka nowości. Do pobrania jest plik o rozmiarze około 500 MB.

Zmiany zaimplementowano do funkcji Impreza i Wiadomości, które mocniej ze sobą zintegrowano - z obu opcji można korzystać teraz w ramach utworzonej wcześniej grupy użytkowników. Rozwiązanie zadziała też na PS5.

ps4_nowa_aktualizacja
Aktualizacja 8.00 nie tylko poprawia stabilność systemu

Dodano również zestaw nowych avatarów, czyli ozdobnych grafik do profilu gracza. Wśród obrazków są ilustracje z takich gier, jak Bloodborne, Podróż, Ghost of Tsushima, God of War, The Last of Us Remastered, The Last of Us 2 i Uncharted 4: Kres złodzieja.

Pojawiła się także opcja wyłączenia wszystkich mikrofonów podłączonych do PS4 z poziomu podręcznego menu, a konkretnie zakładki dźwięk/urządzenia.

Uproszczono też kontrolę rodzicielską - komunikację z innymi użytkownikami i przeglądanie treści od pozostałych graczy połączono w komunikację i zawartość generowaną przez użytkowników. Ponadto dziecko może wysłać do rodziców prośbę o pozwolenie na komunikację w określonej produkcji.

Wdrożono również możliwość dokonania dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu za pomocą zewnętrznych aplikacji weryfikacyjnych. Poza tym usunięto opcję tworzenia nowych wydarzeń i uczestnictwa w dotychczasowych.

Sony zmieniło także nazwę dostępnej na PC i urządzeniach mobilnych aplikacji do gry zdalnej - z PS4 Remote Play na PS Remote Play. Z programu i funkcji będzie też można skorzystać do streamingu rozgrywki z PlayStation 5.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami