Phasmophobia - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, zasady i wskazówki.

Witamy w poradniku do gry Phasmophobia. To nietypowy, bo stawiający przede wszystkim na kooperację horror, w którym podstawą rozgrywki jest szukanie śladów duchów.

Produkcja jest dostępna na PC i pozwala korzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości, jeśli ktoś ma ochotę na większy poziom strachu. Gra znajduje się obecnie w dziale Early Access i jest stale rozwijana.

Założenia w Phasmophobia są proste, ale pewne mechaniki i rozwiązania mogą nie być od początku jasne. W naszym opracowaniu przygotowaliśmy więc najważniejsze wskazówki, które pomogą wam przetrwać bliskie spotkania ze zjawami.

Poradnik i wskazówki do Phasmophobia

Tutaj opisujemy mechanikę gry i odpowiadamy na wszystkie najbardziej istotne pytania związane z rozgrywką. Pomożemy wam zrozumieć każdy aspekt gameplayu i wyjść cało z każdego paranormalnego śledztwa.

  • Phasmophobia - cel gry (na dole tej strony)
  • Phasmophobia - porady na początek (na dole tej strony)
  • Phasmophobia - lobby: baza (na dole tej strony)

Phasmophobia - cel gry

Gra nie tłumaczy tego zbyt dobrze, ale podstawowy cel każdej misji jest prosty. Musisz razem z towarzyszami odkryć, jaki rodzaj ducha nawiedza dany budynek. To wszystko. Do tego dochodzą generowane losowo cele dodatkowe, o których piszemy na oddzielnej stronie.

Przeszukując wnętrza i używając odpowiednich przedmiotów możesz trafiać na ślady ducha. Możesz go usłyszeć, być może nawet zrobić mu zdjęcie. Wszystkie tego typu wskazówk zapisujesz w dzienniku (1).

phasmophobia_poradnik_cel_gry

Po zebraniu dowodów, ustalasz typ ducha na podstawie ogólnych informacji i zapisków, które też znajdziesz w dzienniku, na innych stronach. To wystarczy, by móc spokojnie zakończyć misję, jeśli nie zależy ci na nagrodach bonusowych za ponadprogramowe wyzwania.

Phasmophobia - porady na początek

- Komunikuj się. Gra bez mikrofonu nie będzie idealna, biorąc pod uwagę, że czasem po prostu trzeba odezwać się do ducha, albo szybko poinformować o czymś innych graczy. W spisie treści wyjaśniamy, jak rozwiązać ewentualne problemy z mikrofonem.

- Nie nadużywaj imienie ducha. Czasem możesz zadawać duchowi pytania, na przykład używając specjalnego urządzenia Spirit Box, jednak duch słyszy graczy cały czas i może reagować na niektóre wypowiedzi, a wypowiadanie jego imienia może go sprowokować do szybszego ataku.

- Nie próbuj walczyć. Phasmophobia nie oferuje żadnego sposobu na zwalczanie duchów. Są tylko pewne narzędzia, które mogą opóźnić atak, jednak ostatecznym rozwiązaniem zawsze jest po prostu opuszczenie budynku.

- Używaj latarki, nawet gdy trzymasz inny przedmiot. O ile masz ze sobą latarkę, wystarczy wcisnąć klawisz T, by ją włączyć, jeśli nie masz jej w dłoni.

- Działaj sprawnie. Nie przedłużaj niepotrzebnie czynności, na przykład rozmowy z duchem czy używania tablicy Ouija. Czas to pieniądz. Jeśli tylko zdobędziesz jakąś wskazówkę, od razu zabieraj się za szukanie kolejnej.

- Kiedy usłyszysz bicie swojego serca, uciekaj i próbuj się schować. Duch jest bardzo blisko i chce zrobić ci krzywdę.

- Wciśnij G, by wyrzucić przedmiot. Jeśli niepotrzebnie podniosłeś jakieś narzędzie w ciężarówce, a chcesz zabrać inne, wyrzuć aktualnie wybrany przedmiot i podnieś kolejny (przyciskiem E).

- Niektóre przedmioty można ustawiać na płaskich powierzchniach. By to zrobić, wciśnij po prostu klawisz F, gdy odpowiednio wyznaczysz miejsce docelowe.

Phasmophobia - lobby: baza

Między misjami znajdujesz się w swojej bazie, czyli w lobby gry. Stąd możesz korzystać z głównego menu, a także kupować przedmioty przed rozpoczęciem nowej gry (2), czy też zmienić różne opcje.

phasmophobia_poradnik_lobby

W bazie obecni też będą inni gracze, z którymi akurat grasz. Na ścianach i szafkach możesz przyjrzeć się różnym przedmiotom, a także zdjęciom, które wykonałeś ostatnio podczas misji.

W opcjach możesz też wybrać poziom trudności (na początek polecamy Amatora), ale pamiętaj, że jeśli dołączasz do czyjegoś serwera, to inny gracz wyznacza poziom wyzwania.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami