Brytyjski sklep podniósł ceny Xbox Series X/S o 10 tysięcy złotych

Ale tylko "chwilowo".

Brytyjski sklep Currys PC World nieoczekiwanie podniósł ceny nowych konsol Microsoftu o 2 tysiące funtów, czyli około 10 tysięcy złotych - Xbox Series X kosztuje obecnie 2499 funtów, a Xbox Series S dostępne jest za 2249 funtów.

W komunikacie rozesłanym do klientów i opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej sklepu wyjaśniono, że zmiana podyktowana jest dużym zapotrzebowaniem na urządzenia. Na Twitterze podkreślono zaś, że podwyżka jest jedynie „chwilowa”.

xbox_series_x_ceny_sklep_brytyjski
Zaktualizowane ceny Xbox Series X/S w Currys PC World

Warto zaznaczyć, że zainteresowani nabyciem nowych konsol w Currys PC World wcześniej musieli zarezerwować swój egzemplarz, wpłacając zaliczkę w wysokości 5 funtów. Teraz muszą złożyć finalne zamówienie i dokonać transakcji.

Sklep zapewnia, że osoby, które wyraziły chęć nabycia Xbox Series X/S, zdobędą urządzenie w standardowej cenie - otrzymają kupon zniżkowy o wartości 2005 funtów, odpowiadający podwyżce i zaliczce. Kod należy wykorzystać w trakcie kupna konsoli Microsoftu.

Rabat jest jednak jednorazowy (po jego użyciu, należy dokonać zapłaty) i musi być zrealizowany do niedzieli, 18 października. Przedstawiciele Currys PC World wyjaśniają, że w ten sposób firma upewni się, że urządzenia trafią do faktycznych klientów.

Nie jest to jasne, ale podwyżka cen może być sposobem walki z botami, które są używane do masowego skupywania produktów, sprzedawanych później na aukcjach internetowych. Wspomniane kody trzeba bowiem wpisywać ręcznie, co uniemożliw szybką finalizację pre-orderów przez handlarzy.

Jak ponadto zwracają uwagę nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera, podniesienie wartości Xbox Series X/S sprawi, że boty ominą Curry's PC World, niezainteresowane drogimi urządzeniami, co odciąży serwery sklepu.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami