Najlepiej sprzedającą się konsolą w święta w USA będzie Switch - twierdzi analityk

Popularnością ma się cieszyć też nowy CoD.

  • Ekspert twierdzi, że Switch skorzysta na ograniczonej dostępności nowych konsol
  • W listopadzie i grudniu przychody branży powinny wynieść 13,4 miliarda dolarów

Analityk Mat Piscatella z amerykańskiej firmy NPD przekonuje, że Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą w tegorocznym okresie świątecznym w Stanach Zjednoczonych.

W najnowszej prognozie ekspert przewiduje, że platforma Nintendo okaże się „gorącym prezentem gwiazdkowym”. Twierdzi, że w czwartym kwartale 2020 roku wiele gospodarstw domowych w USA zdecyduje się na kupno nawet „kilku egzemplarzy” urządzenia.

ps5_swieta_w_usa
Problemem PS5 (i Xbox Series X/S) mogą okazać się ograniczone zapasy

Według Piscatelli, Switch zyska również dzięki ograniczonej dostępności konsol nowej generacji od Sony i Microsoftu. Podkreśla jednak, że Amerykanie nadal mogą mieć kłopot ze znalezieniem w sklepach sprzętu.

Analityk odniósł się także do PS5 i Xbox Series X/S. Uważa, że urządzenia będą wśród „najpopularniejszych prezentów świątecznych” w USA, ale problemem okaże się ograniczony zapas. Kupno własnego egzemplarza może być wyzwaniem też na początku 2021 roku.

cod_black_ops_cold_war_swieta_usa
Najpopularniejszą grą w 2020 roku w USA ma być nowe Call of Duty

Ekspert przewiduje, że łączne przychody wygenerowane przez branżę gier w Stanach Zjednoczonych w listopadzie i grudniu wyniosą 13,4 miliarda dolarów, czyli o 24 procent więcej niż rok wcześniej. Najlepiej sprzedającym się tytułem bieżącego roku powinno zaś być Call of Duty: Black Ops Cold War.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami