Fallout 4 w 60 FPS na Xbox Series S - porównanie z wersją Xbox One

Prezentacja wstecznej kompatybilności.

  • Wsteczna kompatybilność podwaja liczbę FPS w niektórych tytułach
  • Starsze gry otrzymają automatyczną obsługę HDR

Microsoft opublikował wideo, które prezentuje możliwości wstecznej kompatybilności na konsolach następnej generacji firmy. Nagranie przedstawia Fallout 4 uruchomione na Xbox Series S.

Z filmu wynika, że na wspomnianym urządzeniu gra osiągnie 60 klatek na sekundę. Materiał porównuje również działanie produkcji Bethesdy na nowej platformie amerykańskiego koncernu z wersją Xbox One, funkcjonującą w 30 FPS.

We wpisie na stronach Microsoftu przypomniano, że wsteczna kompatybilność na urządzeniach następnej generacji udoskonala tytuły ze starszych konsol. W przypadku niektórych gier udało się podwoić liczbę wyświetlanych klatek.

Firmie nie udało się podnieść płynności w wielu produkcjach ze względu na ograniczenia związane z fizyką i animacjami. Zwiększono jednak rozdzielczość - maksymalnie do 1440p na Xbox Series S i 4K na Xbox Series X.

hdr_xbox_series_x
Subnautica i Fuzion Frenzy z wyłączonym i włączonym HDR

Ponadto każda gra uruchamiana we wstecznej kompatybilności otrzyma automatycznie obsługę HDR - rozwiązania, które w znacznym stopniu zwiększa spektrum wyświetlanych na ekranie kolorów. Do tego ulepszone filtrowanie tekstur.

Xbox Series X i Xbox Series S zadebiutują 10 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami