Xbox Series X/S pozwala szybko wznowić grę nawet po odłączeniu konsoli z prądu

Tytuły pozostaną w zawieszeniu nawet bez zasilania.

Jedną z opcji Xbox Series X/S jest Quick Resume, czyli szybkie wznawianie gier, które znajdują się w stanie zawieszenia. Okazuje się, że produkcje można wczytać, nawet jeśli wcześniej konsola utraciła zasilanie.

Informację ujawniła Alanah Pearce - była dziennikarka serwisu IGN - która od jakiegoś czasu testuje mocniejszy model nowej platformy Microsoftu. Jak twierdzi, działania uruchomionych w tle tytułów nie zatrzymuje wyłączenie urządzenia, także poprzez odłączenie sprzętu z prądu.

Po utracie zasilania, gracze będą mogli więc w krótkim czasie wrócić do włączonych wcześniej gier. Nadmienić należy, że Quick Resume wznawia rozgrywkę w przerwanym wcześniej momencie, co oznacza, że użytkownicy nie powinni utracić postępów w zabawie.

Ze wstępnych testów przeprowadzonych przez dziennikarzy wynika, że funkcja na nowych konsolach Microsoftu umożliwia uruchomienie jednocześnie nawet 12 gier, pomiędzy którymi można się bardzo szybko przełączać.

Xbox Series X i Xbox Series S zadebiutują na rynku 10 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami