PS5 w Indiach zarejestrowane przez producenta podróbek sprzętu

Premiera może się opóźnić przez znak towarowy.

Mieszkaniec New Delhi zarejestrował w Indiach znak towarowy PS5 zanim zrobiło to Sony. Teraz premiera konsoli stoi pod znakiem zapytania - informuje LAD Bible.

Japońska firma zapewne odzyska wkrótce pełne prawa do trademarku na wyłączność, ale gracze zastanawiają się, czy spór z tym związany zdąży rozstrzygnąć się przed 19 listopada. Samo Sony nie wystosowało jeszcze żadnego komentarza.

ps5_zarejestrowane_w_indiach_przez_oszusta_scr
Sony też zarejestrowało nazwę PS5, ale później niż niejaki Hitesh Aswani

Sony zarejestrowało trademark później, a na oficjalniej stronie indyjskiego urzędu patentowego widnieje obecnie informacja o tym, że w stosunku do obydwu znaków towarowych zgłoszono sprzeciw.

Co więcej, okazuje się, że Hitesh Aswani - sprawca zamieszania - jest producentem podróbek sprzętu. Jeszcze do wczoraj sprzedawał na Amazonie nieoficjalne kontrolery do PlayStation 4.

Warto też zaznaczyć, że Indie to jeden z niewielu krajów, w których pre-ordery PS5 w ogóle nie były dostępne. Nadal nie wiadomo, kiedy gracze z tego państwa będą mogli składać zamówienia. Może to mieć związek z nierozstrzygniętym sporem o znak towarowy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami