Microsoft obejdzie wytyczne Apple, by xCloud trafił na iOS - raport

Usługa pojawi się w wersji przeglądarkowej.

Microsoft zamierza obejść zasady narzucone przez firmę Apple, by w 2021 roku udostępnić opcję grania w tak zwanej „chmurze” posiadaczom iPhone'ów i iPadów - wynika z nieoficjalnych informacji.

Platforma xCloud nie może pojawić się na urządzeniach z systemem iOS ze względu na wytyczne, które wymagają, by gry oferowane w ramach usługi funkcjonowały jako osobne aplikacje.

Microsoft przygotował jednak plan awaryjny. Według informacji pozyskanych przez Business Insider, koncern z Redmond zamierza udostępnić system grania w „chmurze” poprzez przeglądarkę internetową na iPhone'ach i iPadach.

Produkcje uruchamiane byłyby więc za pośrednictwem Safari, Chrome lub innych tego typu aplikacji. Na wewnętrznym spotkaniu z pracownikami szef działu Xbox w amerykańskiej firmie - Phil Spencer - miał zapewnić, że xCloud ostatecznie zawita na iOS. Podkreślił podobno, że jest zadowolony z postępów w pracach nad wersją usługi na urządzenia Apple'a.

Ponadto menedżer oznajmił ponoć, że w 2021 roku platforma pojawi się też na PC z systemem Windows 10, co postrzega jako „świetną szansę” dla streamingu gier i abonamentu Game Pass. Doniesienia są nieoficjalne, ale we własnych źródłach informacje potwierdził serwis The Verge.

xCloud dostępne jest na razie wyłącznie na telefonach i tabletach z Androidem. Z usługi korzystać mogą abonenci Game Pass Ultimate - obecnie użytkownicy grać mogą w ponad 170 tytułów, które są uruchamiane na zewnętrznych serwerach i przesyłane do sprzętu odbiorcy przez internet.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami