Epic kontra Apple - proces sądowy rozpocznie się dopiero w maju

Potrwa zapewne wiele miesięcy.

Pierwszy proces w sprawie Epic Games przeciwko firmie Apple rozpocznie się 3 maja 2021 roku - poinformował PC Gamer, powołując się na dokumentację sądową.

Do tej pory odbywały się tylko przesłuchania, w których sąd zasugerował już między innymi, że twórcy Fortnite w nieuczciwy sposób wprowadzili system umożliwiający graczom na systemach iOS ominięcie prowizji dla Apple przy zakupach V-dolców.

epic_platnosc_fortnite
Brak prowizji dla Apple oznaczał oczywiście niższą cenę

Wcześniej odbędą się jednak inne spotkania. Jeszcze na październik zaplanowano kolejne przesłuchanie. Co ciekawe, nie ustalono konkretnie, czy główny proces odbędzie się w tradycyjnej czy wirtualnej formie. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Dla przypomnienia - Apple usunęło Fortnite z AppStore w sierpniu, po tym, jak Epic wprowadziło zmiany w mechanice pobierania płatności od użytkowników. Producent iPhone'ów zarzuca korporacji Tima Sweeneya między innymi kradzież prowizji oraz matactwo.

Epic z kolei złożył pozwy przeciw monopolowi i antykonsumenckim działaniom firmy Apple. Studio stara się też angażować fanów do wypowiadania się przeciw właścicielowi AppStore.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami