Baldur's Gate 3 - odpoczynek i obozowanie

Różnice między krótkim odpoczynkiem, a obozowaniem.

W grze Baldur's Gate 3 masz możliwość wykorzystania dwóch typów odpoczynku - krótkiego i obozowania. Oba służą do podobnych celów, mają jednak własne ograniczenia. W tym rozdziale wyjaśniamy jak je aktywować i co dzięki temu osiągniesz.

Jak zostało już wspomniane we wstępie, w grze możliwe jest przeprowadzenie krótkiego odpoczynku (1), a także rozpoczęcie obozowania (2). W teorii, oba służą do odnowy punktów zdrowia i regeneracji zaklęć i umiejętności drużyny, różnią się jednak pod kilkoma względami.

056

Krótki odpoczynek aktywować możesz niemalże w dowolnym momencie - pod warunkiem, że nie jesteś akurat w trakcie walki. Przeprowadzany jest on także natychmiastowo. Po kliknięciu odnowiona zostanie cześć utraconych przez postacie punktów zdrowia, a także nieliczne, prostsze zaklęcia. Po jednorazowym użyciu musisz aktywować obozowanie, by móc ponownie przeprowadzić krótki odpoczynek.

Aktywacja obozowania sprawia z kolei, że cała drużyna przeniesiona zostanie do obozu, gdzie postacie spędzą noc. W tym miejscu możesz porozmawiać ze wszystkimi członkami drużyny - jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia, nad jego głową wyświetli się wykrzyknik (3).

057

W momencie zakończenia obozowania, czas w grze przesuwa się o 8 godzin. Punkty zdrowia postaci i wszystkie zużyte komórki czarów zostają zregenerowane. Z postaci usuwane są także wszelkie negatywne efekty i odnawiana jest możliwość wykonania krótkiego odpoczynku.

Staraj się aktywować krótki odpoczynek wtedy, gdy twoje postacie odniosły obrażenia i straciły przynajmniej 1/3 punktów zdrowia. Pozwoli ci to zaoszczędzić na miksturach leczniczych. Obozowanie z kolei wykorzystaj wtedy, gdy twoi magowie zużyją wszystkie komórki czarów. Pamiętaj jednak, że obozowanie przesuwa czas - może to wpłynąć na część zadań.

Następnie: Baldur's Gate 3 - obozowanie: jak rozbić obóz

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - handlarze: jak znaleźć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami