Ogromny sukces Genshin Impact - największa premiera gry z Chin

Miliony pobrań.

Według analityków, wydane w ubiegłym tygodniu Genshin Impact - darmowa gra z Chin - odniosła bardzo duży sukces.

Dane ujawnione przez ekspertów z firmy App Annie wskazują, że w cztery dni od debiutu produkcję pobrano 17 milionów razy. Wynik dotyczy jednak tylko wersji mobilnej - jako że tytuł dostępny jest także na PC i PS4, niewykluczone, że ostateczny rezultat jest znacznie wyższy.

Serwis South China Morning Post przekonuje zaś, że Genshin Impact to największa międzynarodowa premiera gry przygotowanej przez studio z Państwa Środka. Dziennikarze zwracają uwagę, że kilka godzin po otworzeniu serwerów, pozycja zdominowała Twitcha - w pewnym momencie materiały z projektu oglądało jednocześnie ponad 110 tysięcy osób, a więc więcej niż w przypadku Fortnite.

W rozmowie z portalem IGN analityk Daniel Ahmad prognozuje, że w pierwszym tygodniu od debiutu produkcja wygenerowała 50 milionów dolarów przychodów. Większość sumy - jak twierdzi - pochodzi z Chin, Japonii i USA. Dodaje, że wstępnej rejestracji w MMO dokonało 20 mln osób, w tym ponad 5 mln spoza rodzimego kraju twórców gry.

Genshin Impact pozwala na zabawę w kooperacji i osadzone jest w otwartym świecie, który można swobodnie zwiedzać. Tuż po zapowiedzi projekt krytykowano za zbyt duże podobieństwa do The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami