Xbox Series X/S umożliwi usuwanie określonych elementów gier

Lepsze zarządzanie miejscem na dysku.

  • Nowe konsole Microsoftu pozwolą na przykład skasować nieużywany tryb fabularny
  • Dzięki opcji, użytkownicy lepiej zarządzą miejscem na dysku

Microsoft ujawnił, że Xbox Series X i S otrzymają funkcję, która umożliwi usuwanie określonych elementów gier.

Informację o opcji kasowania pojedynczych komponentów danej produkcji przekazał szef rozwoju konsol nowej generacji koncernu z Redmond - Jason Ronald - na antenie podcastu Larry'ego Hryba.

Jako przykład przedstawiono sytuację, gdy po ukończeniu kampanii fabularnej użytkownicy zechcą skoncentrować się wyłącznie na rozgrywce sieciowej. Wówczas będą mogli usunąć tryb dla pojedynczego gracza, by zwolnić miejsce na dysku sprzętu.

Ronald zaznacza jednak, że wcześniej obsługę funkcji kasowania wybranych elementów gry muszą zaimplementować twórcy projektu. To oznacza, że nie wszystkie pozycje, które ukażą się na Xbox Series X/S, umożliwią odinstalowanie konkretnych komponentów.

Przypomnieć należy, że podobne rozwiązanie wykorzysta PlayStation 5. Przedstawiciele Sony kilka miesięcy temu zapewnili, że konsola pozwoli instalować i usuwać wskazane elementy produkcji.

Xbox Series X i Xbox Series S w Polsce zadebiutują 10 listopada. Pierwsze urządzenie wyceniono na 2249 zł, a drugie na 1349 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami