Dirt 5 nie przeniesie postępów i zapisów rozgrywki z PS4 na PS5

Poza trasami stworzonymi w edytorze.

Codemasters poinformowało, że Dirt 5 nie pozwoli graczom użyć zapisów rozgrywki z PS4 na PS5.

„Na platformach PlayStation przenieść można trasy stworzone w trybie Playgrounds, ale innych postępów w zabawie (zmagania w trybie kariery, zgromadzona waluta i malowania aut) nie można” - napisali twórcy gry na Twitterze, odpowiadając na pytanie jednego z fanów.

Przyczyn nie podano, ale przedstawiciele Codemasters przypomnieli, że inaczej jest w przypadku konsol Microsoftu - pojawi się opcja wykorzystania zapisów rozgrywki z Xbox One na Xbox Series X/S.

Brak możliwości przeniesienia postępów na platformach Sony dotyczy jednak najprawdopodobniej transferu do wersji PS5 po upgradzie, który nabywcy wydania na starsze urządzenie otrzymają za darmo.

Produkcja studia Codemasters nie jest pierwszą, która nie pozwoli użyć zapisów z PlayStation 4 na sprzęt nowej generacji - niedawno poinformowano, że wspomnianej opcji zabraknie w Yakuza: Like a Dragon.

Dirt 5 ukaże się 6 listopada na PC, PS4 i Xbox One, a 10 listopada na Xbox Series X/S. Dokładnej daty premiery wersji PS5 nie ujawniono, ale też powinna zadebiutować w przyszłym miesiącu.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami