Among Us - jak zamykać i otwierać drzwi

Sabotowanie drzwi jako oszust i otwieranie ich jako załogant. 

Każda mapa w Among Us podzielona jest na kilkanaście pomieszczeń, a pomiędzy częścią z nich znajdują się drzwi. Oszuści (Impostor) mogą je zamykać, by utrudnić załogantom przemieszczanie się. W tym poradniku wyjaśniamy jak zamykać drzwi, a także jak je otwierać.

Normalnie większość drzwi w grze jest otwarta (1), dzięki czemu można bez problemu przez nie przejść. Jednakże, za sprawą sabotażu, oszuści (Impostor) mogą je zamykać (2), uniemożliwiając dalsze przemieszczanie się.

027

W pierwszej kolejności skupmy się na zamykaniu drzwi. W tym celu musisz zostać oszustem. Gdy nim będziesz, kliknij na przycisk Sabotage (3) widoczny w prawym dolnym rogu ekranu.

028

Popatrz na otwartą mapę i zlokalizuj ikonki drzwi z czerwonym X na środku (4). Każda tego typu ikona to drzwi, które możesz zamknąć. W tym celu musisz po prostu kliknąć na konkretny obiekt, by przejście zostało zablokowane. Co ważne, nie musisz być fizycznie w pobliżu drzwi - możesz dokonać tego z dowolnego miejsca, nawet w trakcie biegu.

029

Z kolei by otworzyć drzwi, musisz się do nich zbliżyć i wcisnąć przycisk Use (5) widoczny w prawym dolnym rogu ekranu. Otworzy to okno mini-gry z zapadkami.

030

Świecące zapadki (6) to obiekty, które musisz kliknąć. Gdy tego dokonasz, przestawią się w pozycję otwartą, przesuwając z lewej do prawej strony i zgasną. Gdy wszystkie 8 zapadek będzie niepodświetlone (z lewej strony), drzwi się otworzą.

031

Gdy będziesz grał oszustem, regularnie korzystaj z tej mechaniki. Świetnie spisuje się, by przygotowywać zasadzki na innych. Dobrym przykładem jest tutaj Electrical z jednej z map - możesz poczekać, aż do środka wejdzie jeden gracz, zamknąć za nim drzwi, zabić gracza i wskoczyć do kratki wentylacyjnej, pozostając po za jakimikolwiek oskarżeniami.

Jako załogant z kolei musisz te drzwi otwierać, jednak nie spiesz się zanadto. Jeśli nie masz ze sobą nikogo z drużyny, interakcja z drzwiami może zakończyć się błyskawiczną śmiercią z ręki oszusta czyhającego w pobliżu.

Spis treści: Among Us - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Among Us - czy w grze jest crossplay

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami