Assassin's Creed Valhalla z tatuażem reprezentującym fanki serii

Pomysł twórców gry.

  • W nowej odsłonie serii pojawi się logo grupy założonej przez fanki cyklu
  • Ruch powstał po kontrowersjach związanych z traktowaniem kobiet w Ubisofcie

AC Sisterhood to ruch założony przez fanki popularnej serii o zabójcach w kapturach. Twórcy nowej części - Assassin's Creed Valhalla - poinformowali, że w grze pojawi się tatuaż reprezentujący grupę.

Inicjatywa miłośniczek cyklu powstała po doniesieniach o kontrowersyjnym traktowaniu kobiet w Ubisofcie (w efekcie zwolniono Ashrafa Ismaila) i umniejszaniu znaczenia kobiecych postaci w grach o Bractwie Asasynów. Ugrupowanie symbolizuje grafika, nawiązująca do Ayi z Origins - bohaterki, której rolę podobno znacznie ograniczono.

Teraz ogłoszono, że logo AC Sisterhood pojawi się w Assassin's Creed Valhalla jako tatuaż, który gracze będą mogli umieścić na ciele podopiecznego. Założycielka ruchu - Kulpreet Virdi - podkreśla, że z propozycją dodania obrazka wyszli autorzy produkcji.

„Dział PR nie przyszedł z tym do nas. To pomysł deweloperów. Tych samych, którzy walczą o te same wartości, co my. To niewielki akt, ale duży krok w odpowiednim kierunku. Proszę, nie rozpowszechniajcie fałszywych informacji, jakoby to była tylko sztuczka marketingowa, bo tak nie jest” - napisała na Twitterze.

Projektant logotypu - Sebastian Dell'Aria - wspomina zaś, że autorzy nowej części cyklu skontaktowali się z ruchem tuż po powstaniu AC Sisterhood. Zaznacza, że inicjatorami są autorzy, którzy wcześniej dążyli do zwiększenia roli kobiecych postaci w poszczególnych odsłonach i wspierali ruch fanek.

„W celu wprowadzenia do kultury trwałych zmian, musi być ona przez wszystkich ciągle karmiona [pewnymi wartościami - red], aż stanie się to normą. Kultura musi być ciągle karmiona i bardzo ważne jest wspieranie kobiet w branży gier oraz społecznościach internetowych” - napisał zaś reżyser Assassin's Creed Valhalla, Benoit Richer.

AC Sisterhood skupia się na wyróżnianiu i docenianiu kobiet z uniwersum serii, grup fanów i zespołów deweloperskich. Ruch chce też pomóc we wdrożeniu zmian, dzięki którym kobiece postacie w grach z cyklu o zabójcach w kapturach będą lepiej przedstawiane.

Assassin's Creed Valhalla ukaże się 10 listopada na PC, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Na PS5 pojawi się w dniu premiery konsoli, która w Polsce trafi do sprzedaży 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami