Among Us - jak zwiększyć ilość FPS

Usunięcie limitu 30 klatek na sekundę.

Among Us bez wątpienia nie jest zbyt wymagającym tytułem - do uruchomienia go wystarczy bardzo leciwy komputer, tak jak i średniej klasy urządzenie mobilne. Gracze pecetowi z pewnością jednak dostrzegą, że gra działa wyłącznie w 30 klatkach na sekundę. Jak temu zaradzić?

Rozwiązanie jest bajecznie proste, choć kompletnie nieintuicyjne. By zwiększyć ilość klatek na sekundę, wejdź do opcji, klikając na ikonkę koła zębatego (1), a następnie przejdź do zakładki Graphics (2).

016

Wśród niewielu dostępnych tutaj opcji zwróć uwagę na Vsync (3). Domyślnie będzie ustawiony na Off, ty musisz jednak zmienić ustawienie na On. Gdy tylko to zrobisz, gra zacznie działać z ilością klatek na sekundę odpowiadającą odświeżaniu twojego monitora - 60, 75, 90, 140 i tak dalej.

Jeśli problem nie ustąpi oznaczać to będzie, że w sterowniku do karty graficznej masz wyłączoną synchronizację pionową (V-Sync) i konieczne będzie jej włączenie - przynajmniej dla tej jednej konkretnej gry.

Następnie: Among Us - kick i ban: jak wyrzucić gracza z gry

Spis treści: Among Us - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Among Us - jak grać, aby wygrywać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami