Rocket League - jak latać i strzelać z powietrza

Szybka nauka szybowania z dopalaczem.

Niezwykle ważnym elementem rozgrywki w Rocket League jest latanie, na które pozwala dopalacz zamontowany w każdym samochodzie. Jak nauczyć się strzelać z powietrza?

Na początku zaznaczmy, że choć latanie może się wydawać nieco trudne, nie warto go lekceważyć. Gdy tylko opanujesz podstawy atakowania i obrony bramki w Rocket League, próbuj szybować. Pozwoli ci to docierać do piłki szybciej niż przeciwnicy, co przełoży się na więcej zwycięstw - nawet jeśli początkowo będziesz trafiał w piłkę nieczysto.

Aby wnieść się w powietrze, skocz, skieruj samochód przodem w górę i przytrzymaj dopalacz. Musisz oczywiście mieć dużo paliwa, więc rozglądaj się za złotymi kulami na boisku.

Aby nauczyć się latać, startuj początkowo do względnie niskich, lecących możliwie najbardziej pionowo piłek - na pewno nie takich, które znajdują się przy samym suficie czy lecą pod kątem.

rocket_league_latanie_1
Taka wysokość lotu piłki jest idealna dla początkujących

Dodatkowo, aby uderzyć czysto, wylicz lot tak, aby dotknąć piłki, gdy będzie „zawieszona” w powietrzu - to moment, w którym prędkość lotu w górę wytraca się całkowicie i piłka zatrzymuje się na ułamek sekundy, by potem zmierzać ku ziemi.

Startowanie do „zawieszonych” lub wolno lecących pionowo piłek pozwala ci dokładniej wymierzyć strzał i unikać sytuacji, w których miniesz się z piłką.

Kolejna ważna wskazówka dotycząca nauki latania: jeszcze przed wyskoczeniem w powietrze ustaw się dokładnie na wprost piłki w płaszczyźnie poziomej (lewo, prawo). W locie będziesz wtedy sterował tylko w górę i w dół, co znacznie ułatwi zadanie. Oczywiście w tym przypadku piłka musi lecieć niemal całkiem pionowo.

Latanie - atak i obrona w Rocket League

Latanie w Rocket League sprowadza się do jednej kluczowej korzyści - uzyskania możliwości dotknięcia piłki szybciej niż przeciwnik na ziemi. Ma to zastosowanie zarówno w obronie, jak i ataku.

W ataku, tak jak radziliśmy, skup się na niskich piłkach, najlepiej w środku boiska lub blisko bramki. Na poniższym przykładzie samochód A uzyskał przewagę nad przeciwnikiem dzięki lataniu. Samochód B nie ma szans na wybronienie takiej piłki.

rocket_league_latanie_2

Latania używaj też do strzelania z wysokich dośrodkowań ze ściany, pchając do bramki piłki, które są za wysokie na zwykły strzał z ziemi - a tym samym za wysokie na obronę z ziemi:

rocket_league_latanie_3
Ta piłka aż prosi, aby ją wykończyć za pomocą szybowania

W obronie bądź bardzo ostrożny z lataniem. Jako bramkarz na pewno nie warto wylatywać daleko poza bramkę, bo jest duże ryzyko, że po prostu nie trafisz i otworzysz przeciwnikom drogę do gola.

Lepiej korzystać z latania dopiero wtedy, gdy istnieje niemal stuprocentowa pewność, że przeciwnicy wykorzystają lecącą piłkę do strzelenia gola.

Lataniem można też względnie łatwo wybronić wysokie piłki z dystansu. Po prostu ustaw samochód pionowo (prostopadle do ziemi) i podleć na wysokość lecącej piłki, by ją zablokować.

Aby ćwiczyć latanie, możesz skorzystać z licznych trybów treningowych, ale najlepiej próbować już w samej rozgrywce. Zobaczysz, że z każdą godziną będzie lepiej.

Następnie: Rocket League - szybki czat, komendy i reakcje: jak ustawić i zmienić

Spis treści: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rocket League - Rocket Pass: co to, cena, jak kupić

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami