Genshin Impact - darmowy klon Zeldy z Chin dostępny na PC, PS4 i urządzeniach mobilnych

Produkcja z otwartym światem.

  • Genshin Impact to darmowa gra RPG
  • Produkcja nawiązuje do The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Wczoraj zadebiutowało Genshin Impact - darmowa produkcja od chińskiego studia miHoYo. Tytuł dostępny jest bezpłatnie na PC, PS4 i urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

Wersję komputerową pobrać można za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej pozycji, a edycje na pozostałe platformy sprzętowe z poziomu odpowiednich usług dystrybucji cyfrowej.

Tuż po zapowiedzi i prezentacji pierwszych materiałów z gry, wiele osób krytykowało projekt za nazbyt duże podobieństwa do The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Niektórzy sugerowali nawet, że jest wręcz klonem słynnego dzieła Nintendo.

Wspólnym elementem obu tytułów są założenia rozgrywki. Tak jak japońska pozycja, Genshin Impact osadzone jest w otwartym świecie, który można swobodnie zwiedzać. Twórcy podkreślają, że gracz ma możliwość udania się w niemal dowolne miejsce na mapie, odkrywając sekrety uniwersum.

genshin_impact_grafika_anime
Grafika Genshin Impact utrzymana jest w stylistyce anime

Internauci zwracają jednak uwagę także na inne podobieństwa. Publikowane porównania wskazują, że ataki, moce specjalne i przeciwnicy wyglądają niemalże tak samo jak we wspomnianym The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Do tego kolorowy styl graficzny.

Elementem wyróżniającym Genshin Impact jest możliwość rozgrywki w kooperacji. Produkcja pozwala grać w pojedynkę lub z innymi użytkownikami, istnieje też opcja odwiedzania światów pozostałych uczestników zabawy.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami