Among Us - jak używać mapy

Śledzenie lokacji i celów.

Mapa jest pomocna przede wszystkim na początku naszej przygody z Among Us. Z czasem uczymy się na pamięć, gdzie są wszystkie konkretne pomieszczenia - jednak na początku zerkanie na mapę jest bardzo przydatne.

Jest też bardzo proste, szczególnie na PC spoglądanie na mapę jest wygodne, kiedy w opcjach zmienimy sterowanie z Mouse na Mouse & Keyboard. Wtedy postacią poruszamy klawiszami W, A, S i D, więc możemy chodzić po lokacji z włączoną mapą - nie możemy tylko wtedy wykonywać żadnych akcji.

Mapę włączamy przyciskiem po prawej stronie ekranu (1), pod przyciskiem opcji.

jakuzywacmapy

Na mapie zawsze widzisz ikonę swojej postaci (2). Zmienia położenie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu łatwo zorientować się, gdzie jesteś. Wreszcie, złote ikony wykrzykników (3) oznaczają punkty, w których masz wykonać jakieś zadanie (task).

Przyswój sobie nazwy obszarów, by na czacie móc zawsze powiedzieć - jeśli zajdzie taka potrzeba - gdzie widziałeś kogoś podejrzanego. Niestety, podczas głosowania i narady włączenie mapy nie jest możliwe.

Poprzednio: Among Us - jak i gdzie zabijać innych

Spis treści: Among Us - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Among Us - tworzenie gry, zapraszanie znajomych

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami