Mafia 4 wspomniana w Mafia: Edycja Ostateczna?

Bohater oraz czas i miejsce akcji.

  • Kilka kart kolekcjonerskich z remake'u Mafii wspomina o nieznanych postaciach
  • Jedna z nich może być protagonistą kolejnej części serii
  • Akcja toczyłaby się w mieście wzorowanym na Los Angeles

W sieci pojawiła się teoria, według której bohaterem kolejnej odsłony serii Mafia będzie niejaki Louie Romeo, a akcję osadzono w Los Ondas, mieście wzorowanym na Los Angeles.

Informacje pochodzą z dwóch kart papierosowych znalezionych w grze. Ten typ znajdźki przedstawia postacie występujące w serii Mafia, jednak na dwóch kartonikach znajdziemy zupełnie nowych bohaterów. To wspomniany wcześniej Louie Romeo z Los Ondas oraz Fredo Clemente z Hawany.

Na karcie Romeo czytamy, że to gangster, który pomaga mafijnym rodzinom z wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych nadzorować działalność na zachodzie. Zajmuje się między innymi praniem brudnych pieniędzy i zarządzaniem związkami zawodowymi:

mafia_1_romeo
Louie Romeo. Źródło: Powerup Gaming

Fredo Clemente jest właścicielem toru wyścigowego w Hawanie, a jednocześnie głównym dostawcą nielegalnie wytwarzanego rumu do USA:

mafia_1_clemente
Fredo Clemente. Źródło: Powerup Gaming

Biorąc pod uwagę imię oraz wspomniany na karcie związek z mafią z Empire Bay, postać Clemente może być nawiązaniem do „Ojca chrzestnego 2”. Romeo jest bardziej interesujący, a jego kartonik sugeruje, że seria przeniesie się ze wschodniego wybrzeża na zachodnie. Los Angeles to więc najprawdopodobniejszy kandydat, na którym mogłoby bazować Los Ondas.

Zobacz: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

Interesujący jest też fakt, że w kolekcji znajdziek, karta Louiego Romeo umieszczona jest między kartonikami z Empire Bay (Mafia 2), a New Bourdeaux (Mafia 3). To sugeruje, że akcję osadzono między drugą i trzecią odsłoną cyklu, a więc w okresie 1951-1968.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami