Fall Guys - jak grać, by wygrywać

Sposoby na zwiększenie swojej szansy na wygraną.

W Fall Guys zwycięzcą może być tylko jedna osoba - ta, która dotrwa do samego końca. W niniejszym rozdziale przedstawiamy szereg porad, które pomogą ci zwiększyć swoje szanse na wygraną i pozwolą uniknąć błędów.

Fall Guys jest grą znacznie trudniejszą, niż początkowo może się wydawać. Choć same tryby rozgrywki nie powinny stanowić dla ciebie większego wyzwania, możesz zwiększyć swoje szanse na wygraną stosując się do tych porad:

002
  • Poznaj tryby gry. W grze występuje 30 mini-gier, wchodzących w skład 5 trybów - wyścigi (Race), logika (Logic), przetrwanie (Survival), drużynowe (Team) i finał (Final). Każda z mini-gier wprowadza jakieś urozmaicenie - drzwi-atrapy, ruchome platformy czy śluz wypełniający mapę. Rozegraj je wszystkie biorąc po prostu udział w spotkaniach - dzięki temu oswoisz się z daną mini-grą, co zwiększy twoje szanse na zwycięstwo.
  • Nie spiesz się. Szybkie dotarcie do mety jest kluczowe w Fall Guys, jednak nigdy nie warto zanadto się spieszyć. Warto czasami poświęcić kilka sekund i dobrze wymierzyć skok, nie ryzykując upadku w przepaść i cofnięcia o spory kawałek mapy. Staraj się poruszać precyzyjnie tam, gdzie będą ruchome drzwi, platformy i inne pułapki.
  • Obserwuj mapę. W trakcie biegu możesz obserwować kolejne przeszkody (1), które na ciebie czekają. Dzięki temu masz szansę poznać wzorce zachowania danych elementów i odpowiednio na nie zareagować.
  • Przeszkadzaj innym. Za pomocą klawisza Shift (R2 i RT w przypadku wersji na PS4 i kontrolera Xbox) możesz złapać postać innego gracza. Dzięki temu możesz spowolnić jej ruch bądź pchnąć ją w pułapkę. Korzystaj z tej mechaniki szczególnie pod koniec starć bądź w wąskich przejściach, gdzie łatwo zrzucić inną osobę.

Następnie: Fall Guys - dive, czyli skok do przodu

Spis treści: Fall Guys - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Fall Guys - sterowanie na PS4

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami