Demon's Souls na PS5 z trybem 1440p i 60 FPS - nowe wideo Digital Foundry

Będzie też tryb 4K?

Prezentowany na ostatnim pokazie Sony gameplay z Demon's Souls na PS5 ukazywał rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1440p - wynika ze wstępnej analizy Digital Foundry.

Ze względu na zaawansowane rozmycie obrazu i anty-aliasing, dokładne policzenie pikseli w materiale wideo było dużym wyzwaniem. Okazało się jednak, że gra nie działała w 4K, jak mógł sugerować zwiastun, który na YouTube można było uruchomić właśnie w takiej rozdzielczości.

Thomas Morgan z Digital Foundry zaznacza jednak, że w ostatnim materiale zaprezentowano najprawdopodobniej tak zwany Performance Mode - tryb wydajności stawiający na lepszą płynność rozgrywki. Jego zdaniem, otrzymamy do wyboru także tryb 4K, najpewniej z 30 klatkami na sekundę.

Autor zwraca uwagę na wierne odwzorowanie lokacji oraz cutscenek. Chwali też stałe 60 FPS z jednym tylko dostrzegalnym spadkiem. Pozytywnie wypada też screen tearing, obecny tylko przy samych krawędziach ekranu, przez co jest właściwie niezauważalny.

Demon's Souls to tytuł startowy PS5. Zadebiutuje 12 listopada w USA, Kanadzie i Japonii, a w Polsce tydzień później, 17 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (57)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (57)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami