Producent GTA 5 pozyskał fundusze na rozwój nowej gry

42 mln dolarów na tajemnicze Everywhere.

  • Rocket Boy to studio założone przez Lesliego Benziesa
  • Ekipa producenta GTA 5 i byłego szefa Rockstar North pracuje nad Everywhere
  • Twórcy projektu twierdzą, że wykracza poza ramy gatunkowe

Założone przez Lesliego Benziesa - byłego szefa Rockstar North i producenta GTA 5 - studio Rocket Boy uzyskało nowe środki na rozwój debiutanckiego projektu.

Jak informuje dziennik The Telegraph, zespołowi udało się zdobyć 42 miliony dolarów. Pieniądze przekazali między innymi chińska firma NetEase, fundusz Makers z Kajmanów oraz zajmujący się działaniem na rynku kryptowalut podmiot Galaxy Interactive.

Kierowane przez Benziesa studio pracuje nad Everywhere, ale o grze wiadomo niewiele. Zapowiadając tytuł w 2017 roku deweloperzy obiecywali projekt, który „zatrze granicę pomiędzy rzeczywistością a symulowanym światem”.

leslie_benzies
Szefowie Rocket Boy - Colin Entwistle, Matthew Smith i Leslie Benzies

Twórcy zaznaczali, że pozycja wykracza poza tradycyjne ramy gatunkowe. Według dotychczasowych informacji, całość powstaje na silniku Lumberyard od Amazona. Technologię wybrano ze względu na funkcje sieciowe.

- Chcemy aby ta produkcja była mniej ograniczająca niż inne. Choć posiada wiele różnych historii, chcemy, by gracze tworzyli własne, łącznie z postaciami o prawdziwej osobowości. Jeśli nam się uda, zaoferujemy użytkownikom możliwość przeżycia, w bardzo wciągający sposób, ich własnych fantazji - przekonywał wówczas Benzies.

Rocket Boy zatrudnia obecnie ponad 130 deweloperów, wśród których nie brakuje innych osób zaangażowanych wcześniej w powstawanie GTA 5. W zespole są na przykład Colin Entwistle i Felipe Busquets - odpowiednio programista i główny animator przerywników filmowych.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami